26.04.2016/10:37

Minister finansów zapowiada decyzję ws. podatku handlowego

Minister finansów Paweł Szałamacha poinformował na antenie radiowej „Trójki”, że w najbliższych dniach kierowany przez niego resort przedstawi decyzję ws. podatku handlowego, ale ostateczną decyzję podejmuje parlament.

Stawki podatku będą utrzymane mniej więcej w przedziale z poprzedniego projektu. Jednak jak zaznaczył minister stawki podatku mają być niższe od tych zapowiadanych w kampanii wyborczej, kiedy mówiono o stawkach 3 proc. czy 3,5 proc. Nie jest nadal postanowione, czy ministerstwo zaproponuje podatek w wersji liniowej czy progresywnej.

Minister nie chciał ujawnić, czy ostateczna propozycja będzie obejmować dwie czy trzy stawki. Jednak dodał, że będą zbliżone do poprzedniego projektu, kiedy proponowano stawki na poziomie 0,7 proc., 1,3 proc. i 1,9 proc. – Będziemy obracać się w takim samym przedziale – wyjaśnił Paweł Szałamacha.

- Wersja liniowa ma większą szansę na akceptację przez Komisję Europejską - tłumaczył minister. Jednak jak dodał celom strategiczno-gospodarczym ministerstwa bliższa jest wersja podatku progresywnego, czyli stawki narastające wraz z wielkością obrotów. Zdaniem szefa resortu finansów są możliwości przekonania KE do progresywnej stawki podatku handlowego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że projekt może się pojawić w ciągu dwóch dni.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.