20.07.2017/16:17

Krzysztof Jurgiel pozostanie na stanowisku ministra rolnictwa. Wniosek o wotum nieufności wycofany

Sejm nie rozpatrzy w czwartek 20 lipca wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. Wnioskodawca - klub Polskiego Stronnictwa Ludowego - wycofał na razie wniosek o odwołanie szefa resortu.

Jak uzasadnił wycofanie wniosku prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, głosowanie w czwartek w tej sprawie nie byłoby zasadne ze względu na "burzliwą atmosferę" panującą na sali plenarnej Sejmu, wynikającą z prac nad kontrowersyjną nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

- Chciałbym również zadeklarować, że nie zmieniamy w żaden sposób oceny wobec ministra rolnictwa, jego błędnych działań, jego bezradności i bezczynności – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Po wystąpieniu szefa PSL, premier Beata Szydło podziękowała ludowcom za wycofanie wniosku, oceniając, iż Jurgiel to "najlepszy minister rolnictwa", dzięki któremu na polskiej wsi dobrze się dzieje".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.