12.10.2019/13:45

Minister rolnictwa: Rolnicy nie muszą się bać przetwarzania i sprzedaży żywności

Ułatwienie sprzedaży wyprodukowanej przez siebie żywności pozwala zaradnemu rolnikowi zarobić nawet w mniejszym gospodarstwie – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak podaje serwis wspolczesna.pl, w Ciechanowcu szef resortu rolnictwa oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski spotkali się z producentami sera korycińskiego, kołami gospodyń wiejskich z Podlasia oraz rolnikami korzystającymi ze środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił uwagę na możliwości, jakie daje rolniczy handel detaliczny.

„To jest to, czego rolnicy oczekiwali. Żeby się nie bać, że ktoś będzie to kontrolował, że zabroni, mandatem ukarze” – mówił szef resortu rolnictwa na spotkaniu w Ciechanowcu.

Powiedział też o możliwości zakładania tzw. MOLi (działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej), co pozwala rozszerzać własną produkcję.

„Rolnik będzie mógł przerabiać również dla swoich sąsiadów, kupować od nich surowce i przerabiać. To jest taki naturalny proces budowania większych firm” – zaznaczył Jan Krzysztof Ardanowski.

Przypomniał również, że w połowie listopada ma być ostateczny termin na odpowiedź Komisji Europejskiej, co do możliwości uruchamiania małych ubojni w gospodarstwach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.