21.09.2016/11:50

Ministerstwo Finansów chce, by Sejm szybko uchwalił nową ustawę o podatku handlowym

Wiceminister Wiesław Janczyk, który w resorcie finansów odpowiedzialny jest m.in. za pilotowanie sprawy podatku handlowego, zapowiedział w środę w Sejmie, że liczy na to, iż nowa ustawa o podatku handlowym zaakceptowana zostanie "nie później, niż w listopadzie".

- Nie wiemy jak długo potrwa kwestia rozstrzygnięcia tego sporu przez Komisję Europejską. Nie spodziewam się, żeby to było już w tym roku. Musimy być przygotowani z drugim wariantem - powiedział Janczyk.

Wiceminister dodał, że pracując nad nowym wariantem ustawy resort postara się "sprostać tym założeniom, które są zapisane w budżecie". - Dochody z tego tytułu nie były planowane wysoko, stanowią tylko ułamek procentu dochodów budżetu i w tym sensie mamy komfort działania - oznajmił Janczyk.

Zapytany przez dziennikarzy o to, czy rząd bierze pod uwagę powrót do koncepcji podatku liniowego, Janczyk uchylił się od jasnej odpowiedzi. Stwierdził jedynie, że z nowym projektem ustawy jako pierwsza zapozna się Rada Ministrów.

Czytaj także:
Ministerstwo Finansów zawiesi pobór podatku handlowego! Będzie nowa ustawa
Komisja Europejska wzywa Polskę do zawieszenia podatku handlowego! Wszczęła też oficjalne postępowanie
Podatek handlowy upadnie? Ujawniamy korespondencję Polski z Komisją Europejską!

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Buniek 23.09.2016

    Cały ten podatek handlowy to przykład totalnego nieudacznictwa PISu - tak wyglądają wszystkie działania populistyczne. A kto zapłaci sklepom za przygotowanie zmian informatycznych i organizacyjnych w związku z przygotowaniami do podatku, który miał wejść od 1 września ? PIS konsekwentnie szkodzi Polakom i polskiej gospodarce.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.