13.09.2013/10:18

Ministerstwo Finansów wydało korzystną interpretację ws. paragonów

Jak poinformował wiceminister finansów Maciej Grabowski, Ministerstwo wydało korzystną dla przedsiębiorców ogólną interpretację podatkową w sprawie informacji na paragonach fiskalnych. Powinna ona rozwiać obawy podatników – donosi PAP.

Grabowski wyjaśnił, że od dłuższego czasu do resortu docierały sygnały od podatników niepewnych, jak powinny wyglądać paragony po zmianach przepisów, które wejdą w życie 1 października 2013 roku. Wiceminister finansów wyjaśnił, że zgodnie z podpisaną przez niego interpretacją, podatnik nie będzie musiał na paragonach szczegółowo opisywać produktów. Jeśli będzie sprzedawał np. różne jogurty w tej samej cenie, wystarczy, że na paragonie znajdzie się nazwa jogurt – bez konieczności opisu, np. jego producenta czy smaku. – Uważam, że interpretacja idzie bardzo daleko w kierunku oczekiwanym przez podatników – podsumował Grabowski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.