20.09.2016/11:12

Ministerstwo Finansów zawiesi pobór podatku handlowego! Będzie nowa ustawa

Ministerstwo Finansów zawiesi pobór podatku od sprzedaży detalicznej - poinformował minister Paweł Szałamacha podczas wtorkowej konferencji prasowej. Resort wkrótce przedstawi także nowy projekt ustawy o podatku "od sklepów wielkopowierzchniowych". MF chce, aby nowa ustawa obowiązywała od 1 stycznia 2017 r.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Maurycy 21.09.2016

  Podatek handlowy to skok PISu na kasę i to wszystkich Polaków bo wszyscy by za niego zapłacili. To był główny cel pisowców i teraz zaczną zwiększać inne obciążania fiskalne , które spowodują wzrost cen. Nie o tym też chyba mówił PIS przed wyborami ale to nie jedyna kwestia gdzie pisowcy okłamali społeczeństwo. Jeśli PIS chce wspierać małe sklepy to niech da im ulgi podatkowe zamiast podnosić podatki. I nie przesadzajmy z tą ochroną małych sklepów - część jest potrzebna, to oczywiste ale nadmiar małych sklepów to wyższe ceny dla Klientów. W Polsce i tak udział małych sklepów jest duzy w porównaniu z innymi krajami i spadek tego udziału to naturalny proces.

 • Elane 21.09.2016

  Przyznać się proszę, kto tego nie przewidział? :D :D :D :D :D

 • Astro 20.09.2016

  Przecież ten podatek od początku był zagraniem pod publiczkę. Chcieli przyłożyć tym złym zagranicznym koncernom nawet mając na uwadze że skończy się pomysłem, który nie ma szans na ostanie się ze względu na idiotyczne założenia. A ciemny lud kupi dobry PiS walczący z obcym kapitałem

 • Fruuuu 20.09.2016

  Banda jełopów? Można się było domyślić takiego finału tej sprawy.

 • lavander1 20.09.2016

  znowu wracamy do punktu zero :(

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.