21.09.2016/12:36

Ministerstwo Pracy nawołuje do szerokich konsultacji ws. zakazu handlu w niedziele

Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, odpowiadając na interpelację w sprawie ograniczenia handlu w niedziele, stwierdził, że obywatelski projekt ustawy złożony niedawno w Sejmie "wymagać będzie szerokiej konsultacji z partnerami społecznymi".

- Chciałbym zwrócić uwagę, że rozwiązania proponowane w obywatelskim projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele znacznie wykraczają poza regulacje dotyczące wykonywania pracy na podstawie stosunku pracy. Ze wstępnej analizy projektu ustawy wynika, że proponowane zmiany mają objąć nie tylko pracowników, ale także osoby świadczące pracę na innej podstawie prawnej (umowy prawa cywilnego) - zauważa Szwed.

Wiceminister pracy jest zdania, że propozycja ograniczenia pracy w placówkach handlowych w niedziele powinna być przedmiotem "pogłębionej analizy, nie tylko w aspekcie ekonomicznym, ale także i społecznym". Wynikać ma to z tego, że przedstawiciele różnych środowisk, których dotyczy projekt ustawy, różnie oceniają rozwiązania przewidziane w tymże projekcie.

Szwed w odpowiedzi na interpelację zwraca również uwagę na fakt, że obywatelskiemu projektowi ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele nie nadano jeszcze dalszego biegu - podpisy w dalszym ciągu są liczone. Podkreśla zarazem, że w MRPiPS i tak trwa już wstępna analiza proponowanych rozwiązań prawnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.