16.04.2020/11:06

Ministerstwo Rozwoju zapowiada nową tarczą antykryzysową: bardziej elastyczne postojowe dla firm

W czwartek, podczas rozmowy na antenie Programu III Polskiego Radia minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że w nowym pakiecie dla firm, nad którym pracuje Ministerstwo Rozwoju, znajdą się przede wszystkim rozwiązania dotyczące korzystania z postojowego. Przepisy w tym zakresie mają być elastyczniejsze.

Wicepremier zapowiedziała, że Ministerstwo Rozwoju pracuje nad nową wersją tarczy antykryzysowej. W pakiecie znajdą się przede wszystkim rozwiązania dotyczące korzystania z postojowego. - I tutaj będą ułatwienia, uelastycznienia w tym zakresie - wyjaśniła.

Według minister rozwiązania, które zostały przyjęte na początku kwietnia w ramach tarczy antykryzysowej cieszą się ogromnym zainteresowaniem. - Mamy ponad pół miliona złożonych wniosków o zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne już zrealizowanych - tzn. niemal pół miliona przedsiębiorców nie musiało płacić składek w terminach kwietniowych; mamy ponad 140 tys. świadczeń postojowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą - podsumowała.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.