01.12.2019/19:39

Mintel: Innowacje, o których nie wiedziałeś, że ich potrzebujesz

Zespół ds. pielęgnacji urody i higieny osobistej w firmie badawczej Mintel, poszukując innowacji kosmetycznych, zwrócił uwagę na pięć produktów oferujących niespotykane dotąd rozwiązania.

Pierwszymi z niezwykłych produktów zaoferowanych na rynku kosmetycznym jest według Mintela zestaw masek do włosów Mazzon Nature Phases of the Moon Capillary Treatment wyprodukowanych przez firmę z Brazylii. Ich ideą jest zaspokojenie potrzeb włosów w zależności od fazy księżyca. Maska z półksiężycem stymuluje wzrost, zapobieganie wypadaniu i łamaniu się włosów. Wersja do stosowania podczas pełni daje połysk i naprawę. Pielęgnacja, gdy księżyc jest zaniku zapewnia pogrubienie i wygładzenie, a na księżyc w nowiu – rewitalizację i wzmocnienie. Każda maska ma inną formułę z ekstraktami botanicznymi, takimi jak jagody acai, ginkgo biloba i olej pracaxi. – To doskonały przykład globalnego trendu kosmetycznego „Piękno na każdy dzień” , który pokazuje w jaki sposób marki opracowują produkty o określonych korzyściach w zależności od pory dnia lub dnia miesiąca – komentuje Kirsty Doolan, redaktor platformy Beauty & Personal Care firmy Mintel.

Kolejnym niesamowitym pomysłem branży kosmetycznej jest wg. Mintela luksusowa linia do pielęgnacji intymnej Two L(I)PS Undercover oferowana przez firmę z Singapuru. Oprócz masek węglowych i serum rozjaśniająco-nawilżającego, linia zawiera skoncentrowany krem przeznaczony do zwalczania niedoskonałości w miejscach intymnych, takich jak trądzik, wrastające włosy, starzenie się skóry, przebarwienia.

Mintel zwrócił też uwagę na produkt, który oszczędza wodę. Okazuje się bowiem, że sześciu na dziesięciu konsumentów w Stanach Zjednoczonych jest zainteresowanych produktami do higieny osobistej bez wody lub produktami wymagającymi zużycia mniejszej ilości wody. Amerykańska firma zaproponowała szampon w proszku OWA Haircare Moondust. Jest to bardziej zrównoważona opcja mycia włosów, do której potrzebna jest odrobina wody i tak używana podczas brania prysznica.

Czwartą pozycję wśród produktów oferujących niespotykane dotąd rozwiązania zajmuje kremowy zmywacz do paznokci Remove and Chill Nail Polish Enamel Remover, znów zaoferowany przez firmę ze Stanów Zjednoczonych. Twierdzi ona, że rozwiązuje on niektóre typowe problemy występujące podczas używania tradycyjnych zmywaczy do paznokci – preparat powstał na bazie wosku pszczelego i nie zawiera acetonu. Jest więc łagodny dla skóry i paznokci, nie ma silnego zapachu, a do tego pielęgnuje paznokcie i skórki dzięki zawartości olejku arganowego, sezamowego i makadamia. Kremowa formuła sprawia, że nie trzeba się już martwić o rozlanie i zniszczenie odzieży lub mebli.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.