22.02.2017/09:38

Mleczarze mówią „nie” genetycznym modyfikacjom

Pasze bez GMO stają się standardem w branży mleczarskiej. Do nielicznego dotychczas grona produkujących bez modyfikacji genetycznych dołączą: Mlekpol i Spomlek. Podobny krok rozważa Polmlek – czytamy w Pulsie Biznesu.

Edmund Borawski, prezes Mlekpolu przyznaje na łamach Pulsu Biznesu, że jego firma przestawia całość produkcji. Pierwsze produkty wytworzone w ten sposób będą dostępne w drugiej połowie roku. Szef Mlekpolu ocenia, że w stronę wyeliminowania GMO z produkcji będzie podążać cała branża.

Natomiast Edward Bajko, prezes Spomleku zaznacza w Pulsie Biznesu, że produkty z jego mleczarni już teraz nie zawierają modyfikacji genetycznych, co dodatkowo potwierdziły badania. Jednak konsumenci coraz częściej oczekują wyeliminowania GMO z procesu produkcji, więc Spomlek na to zapotrzebowanie odpowiada.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.