28.06.2019/11:56

Mlekovita i Sokołów stworzyły innowacyjny projekt biznesowy [GALERIA]

Grupa Mlekovita oraz Sokołów podjęły współpracę, tworząc innowacyjny projekt biznesowy. Dzięki kooperacji firm, powstały nowe propozycje produktowe, które właśnie pojawiły się na rynku. 

W ramach współpracy Mlekovity z Sokołowem na rynku zadebiutowały na razie nowe rodzaje przekąsek serowych i mięsnych pod markami: Party Time, Wypasiony Duo Snack oraz Sokoliki Duo Snack.

– Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem – komentuje Bogusław Miszczuk, prezes firmy Sokołów. – Bazując na smakach i recepturach cenionych przez Polaków oraz na innowacjach oferowanych przez technologie, nieustannie poszerzamy i modyfikujemy nasz asortyment, tak by odpowiadał oczekiwaniom konsumentów. Współpraca naszych firm daje pewność, że do konsumenta trafia produkt o sprawdzonej jakości, powstały z zachowaniem wysokich standardów produkcyjnych – dodaje.

Nowe propozycje produktowe wpisują się w najnowsze trendy rynkowe, odpowiadające zmianie trybu życia konsumentów. Coraz częściej poszukują oni pomysłów na szybkie przekąski w ciągu dnia – takie, które będą smaczne, wygodne w użyciu i pożywne. Ważna jest dobra wartość odżywcza, odpowiedni skład, a także dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb dietetycznych (np. do diety bezglutenowej).  

– Na wielu rynkach, również w Europie Zachodniej, asortyment przekąskowy intensywnie się rozwija. Rosnącemu zainteresowaniu ze strony klientów odpowiada wzrost liczby przekąsek na sklepowych półkach. Zaobserwować można również zróżnicowanie asortymentu, co jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy chętnie sięgają po nowości oraz cenią ciekawe połączenia smaków – mówi Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita. – Staramy się nieustannie zaskakiwać odbiorców nie tylko kolejnymi wariantami ich ulubionych smaków pod marką Mlekovita, ale i zupełnie nowymi propozycjami. Dlatego szukając innowacyjnych rozwiązań, podejmujemy nowatorskie projekty biznesowe – jak ten, który pozwolił nam zaoferować asortyment przekąsek serowo-mięsnych – zaznacza.

Sokoliki Duo Snack są produkowane w centrali Grupy Mlekovita, natomiast Party Time oraz Wypasiony Duo Snack – w zakładzie Sokołów w Kole. Nowe przekąski serowo-mięsne są dostępne w sieci sklepów firmowych Mlekovitka oraz w sieci sklepów własnych Sokołów i Gzella. Dystrybucja będzie konsekwentnie poszerzana.

Wprowadzenie nowych produktów zapowiadają m.in. reprezentanci Grupy Chorten. - Naszych 1620 placówek handlowych ma szybki dostęp do wszystkich nowości rynkowych, dzięki sprawnie zorganizowanej, własnej dystrybucji Mlekovity i Sokołowa. Bardzo dobrze oceniamy także wciąż poszerzany wachlarz oferowanych produktów. Klienci sklepów Chorten na co dzień wybierają znane od lat wyroby mleczarskie Mlekovity i jednocześnie pytają o nowe produkty, w tym linię bio i bez laktozy. Sokołów z kolei kojarzy się z jakością niezmienianą od lat. Produkty obu marek często obecne w naszych gazetkach promocyjnych, współpracę podejmujemy także poprzez organizację programów lojalnościowych dla konsumentów i naszych partnerów – mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

– Bardzo popieramy innowacyjne dążenia obu firm i jesteśmy przekonani, że nowa linia przekąsek serowo-mięsnych na stałe zagości na półkach sklepów Chorten. To odpowiedź na trendy konsumenckie dotyczące z jednej strony potrzeby szybkiej konsumpcji w zabieganym świecie, ale przy zachowaniu najwyższej jakości żywności – dodaje szef Grupy Chorten.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.