08.08.2016/09:40

Dariusz Sapiński, prezes GK Mlekovita: Nie jesteśmy malowanym liderem

- Nie jesteśmy malowanym, ale rzeczywistym liderem polskiego rynku mleczarskiego – powiedział Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity podczas organizowanego przez spółdzielnię „Święta Mleka”. Szef największej mleczarni w Polsce zapowiedział, że firma będzie dalej inwestować i rozwijać eksport.

Obecnie udziały rynkowe Grupy Kapitałowej Mlekovita sięgają 18 proc. Spółdzielnia przerabia średnio 6 mln litrów mleka dziennie oraz 2 mln litrów płynnej serwatki. W 16 zakładach firmy produkowanych jest ponad 700 produktów, które trafiają do ok. 30 tys. klientów. – Oferujemy największy wybór nabiału w Polsce – chwalił się Dariusz Sapiński. - Jesteśmy dumni z wykuwanego codzienną, ciężką pracą sukcesu, który udało nam się osiągnąć.

Spółdzielnię z Wysokiego Mazowieckiego wychwalali obecni na „Święcie Mleka” politycy. -  Mlekovita jako jeden z nielicznych z branży producentów potrafiła tak efektywnie skorzystać z subwencji unijnych na rozwój i innowacyjność. To sukces firmy i całego regionu – powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Ministrowi wtórował wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński: - Mlekovita jest fenomenem, który pokazuje, że można było zbudować potężną firmę. To duma dla całego kraju.

Firma nie chce spocząć na laurach. Planuje kolejne inwestycje w moce produkcyjne, technologie, innowacje produkty, a także dystrybucję. Już teraz Mlekovita ma 30 centrów dystrybucyjnych, 24  laboratoria, a także własne centrum badań i rozwoju. Władze firmy zapewniają, że są obecnie jedną z najbardziej innowacyjnych firm spożywczych w Polsce. - Nasza firma jest często określana jako fabryka zdrowia – podkreślał szef Mlekovity. Należy dodać, że spółdzielnia postawiła w ostatnim czasie na mocny rozwój produktów prozdrowotnych.

Dariusz Sapiński zapowiedział w trakcie „Święta Mleka” walkę o kolejne udziały w krajowym rynku przetworów mleczarskich, a także mocny rozwój eksportu. - Obecne liczby będą wkrótce historią. Ciągle się rozwijamy i poprawiamy konkurencyjność i efektywność – mówił Dariusz Sapiński.

Obecnie spółdzielnia ma zezwolenia na eksport do 144 krajów na świecie, ale chce zwiększać sprzedaży eksportową i zdobywać kolejne rynki na świecie. W ich podbijaniu ma pomóc Mlekovicie realizowana za ponad 300 mln zł inwestycja w fabrykę proszków mlecznych. – To trzecia najważniejsza inwestycja w historii naszej firmy. Dzięki niej będziemy największym producentem proszku mlecznego nie tylko w Polsce, ale całej Europie Środkowo-Wschodniej – zapewniał prezes Sapiński.

I dodał: - Dziś Mlekovita jest jednym z największych europejskich producentów i eksporterów nabiału. Z naszych analiz wynika, że proszki mleczne to najbardziej pożądany produkt eksportowy. W krajach rozwijających się nie tylko cały czas rośnie spożywacie produktów mlecznych, ale także liczba potencjalnych konsumentów.

Obecne moce produkcyjne Mlekovity w przypadku proszków mlecznych są zbyt małe, dlatego nowa fabryka pozwoli spółdzielni na dalszy rozwój sprzedaży eksportowej.

Jednocześnie Dariusz Sapiński dodał, że termin uruchomienia zakładu nie jest zagrożony, a prace posuwają się zgodnie z harmonogramem. Uruchomienie fabryki zaplanowane jest na rok 2017.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.