17.02.2021/10:15

Mlekovita liczy na inwestycje w Kazachstanie

Mlekovita podpisała memorandum o porozumieniu z kazachską Spółką Krajową, dotyczące inwestycji w Kazachstanie na rzecz organizacji produkcji mleka i produktów mleczarskich.

Mleczarska spółka Mlekovita liczy na zwiększenie konkurencyjności biznesu w Kazachstanie, rozwój bliskich kontaktów handlowych oraz zwiększenie wolumenu dwustronnych inwestycji i transferu technologii.

Strona kazachska zadeklarowała pomoc w uzyskaniu niezbędnych informacji od organów państwowych Republiki Kazachstanu oraz wsparcie w zakresie realizacji projektu i przyczynianie się do tworzenia korzystnych warunków dla jego realizacji.

Dariusz Sapiński, prezes zarządu Mlekovity przypomniał, że w 2020 roku przychody Grupy wyniosły ponad 5,5 mld zł, a wartość eksportu przekroczyła 1,6 mld zł. – Takie projekty, jak podjęta właśnie współpraca, umacniają również stosunki gospodarcze pomiędzy poszczególnymi krajami – powiedział.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • anna89 18.02.2021

    Aż miło spojrzeć jak ONI rosną!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.