27.04.2020/16:16

Mlekovita mimo kryzysu zwiększyła eksport produktów o rekordowe 30 proc.

Grupa Mlekovita podała, że w I kwartale 2020 roku wartość eksportu jej produktów wzrosła o rekordowe 30 proc. rok do roku. Władze Mlekovity przekonują, że dzięki temu oraz sporadycznemu importowi surowego mleka, Grupa jest w stanie utrzymać 5 tys. miejsce pracy i odbierać mleko od 15 tys. gospodarstw rolnych. Ma to być odpowiedź Mlekovity na zarzuty ministerstwa rolnictwa.

W komunikacie z piątku 24 kwietnia 2020 roku, Mlekovita odniosła się także do niedawnej informacji ze strony Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Resort zarzucił niektórym mleczarniom, że te zamiast kupować mleko od polskich rolników, sprowadzają surowiec z zagranicy.

Ministerstwo zauważyło, że w warunkach jednolitego rynku taka czynność nie jest złamaniem prawa, ale resort poddał w wątpliwość patriotyzm gospodarczy takich przetwórców. 

– Działając w interesie tych wszystkich, którym na sercu leży wspieranie polskiej gospodarki publikujemy listę zakładów sprowadzających mleko i jego przetwory z zagranicy, ograniczając tym samym zakupy od polskich rolników – podaje w komunikacie ministerstwo rolnictwa.

– Z uwagi na szczególne preferencje klientów zagranicznych sporadycznie zdarza się, że w niewielkim zakresie organizujemy surowce z innych krajów. Po odpowiednim przetworzeniu są one dostarczane w formie gotowych produktów np. na rynek czeski, słowacki czy niemiecki, w ramach tzw. „usługi” w celu zagospodarowania mocy produkcyjnych – wyjaśnia Mlekovita w komunikacie. 

Przeczytaj cały artykuł na stronie tygodnik-rolniczy.pl

Dodaj komentarz

12 komentarzy

 • Era 26.05.2020

  Mlekovita poradziła sobie śpiewająco nie da się ukryć, no ale takie produkty jak ich raczej nie wychodzą z użytku niezależnie od tego co się dzieje na świecie ;)

 • Galia 25.05.2020

  jestem pod wrażeniem ich działań w związku z kryzysem, którego tak naprawdę nie mieli

 • Sprzedawca 23.05.2020

  Ludzie, to dzięki kryzysowi eksport wzrósł, jak za granicami zaczęli fabryki zamykać to dawaj, sprzedajemy. Przecież nie jeden producent pozwalniał wszystkich pzedstawicieli bo produkty same się sprzedawały. Ja w sklepie w marcu i kwietniu zwiększyłem obroty o ponad 100%, dlaczego? Bo w Biedronce były ograniczenia klientów. Proste jak but. Nie wiem kto pisze te artykuły.

 • Buena 22.05.2020

  czyli jednak nie taki kryzys straszny :)

 • Paula 21.05.2020

  To jest branża tak ponadczasowa i wręcz niezbędna, że kryzys im nie straszny, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich tempo i zakres działania

 • Fiodor 20.05.2020

  Przynajmniej pracownicy mogą być pewni utrzymania pracy i dobrze teraz to ważna rzecz

 • Einstein 20.05.2020

  widać, że mają ogromy nacisk na rozwój. poprzeczka postawiona jest wysoko, ale wciąż ją przekraczają :)

 • Majak 19.05.2020

  Naprawdę jestem pod wrażeniem ich wyników, które z roku na rok wydają się i pewnie są coraz to lepsze

 • Ona 19.05.2020

  Lubię tę firmę

 • Kajko 19.05.2020

  aż 15 tys gospodarstw rolnych dostarcza im mleko? wow, dużo

 • Jagódka 18.05.2020

  Eksport to oni mają ogromny, import to maleńki odsetek, a niektórzy i tak muszą się czepiać

 • Jagódka 18.05.2020

  Eksport to oni mają ogromny, import to maleńki odsetek, a niektórzy i tak muszą się czepiać

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.