18.07.2018/12:53

Mlekovita przejęła dwa zakłady OSM Kalisz

Mlekovita przejęła zakłady mleczarskie OSM Kalisz znajdujące się w Kaliszu i Koźminie Wielkopolskim. Oznacza to, że od 1 lipca w skład Grupy Mlekovita wchodzi już 19 zakładów produkcyjnych.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kaliszu działa od II połowy XIX wieku, czyli od początków ruchu spółdzielczego w Polsce. Spółdzielnia przetrwała kolejne transformacje gospodarcze i ustrojowe, w 1978 roku oddała do eksploatacji teren o powierzchni 5,5 ha, na których zlokalizowany jest zakład produkcyjny, budynki magazynowe, warsztaty samochodowe, budynek administracyjny, by od 1981 roku funkcjonować jako samodzielny, zarejestrowany podmiot gospodarczy. Koźmińską Spółdzielnię Mleczarską OSM w Kaliszu przejęła w kwietniu 2002 roku, zwiększając bazę surowcową i przetwórczą.

Od 1 lipca 2018 roku oba zakłady dołączyły do Grupy Mlekovita – największej firmy mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – zyskując tym samym nowe możliwości dalszego rozwoju.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • kaja 19.07.2019

  Warto zaopatrzyć się w testy do wykrywania antybiotyków w mleku, które oferuje firma Tomlab. Poza tym służą doradztwem i wsparciem technicznym w temacie. Świetni fachowcy, z którymi warto nawiązać współpracę.

 • asd 26.08.2018

  Przejela Kalisz, bo upada Lowicz, ktory tez zaraz zostanie przejety

 • pawian 25.07.2018

  Może tak jak zazwyczaj sie to robi - kupiła zakład. Poszukiwacze teorii spiskowych zawsze najśmieszniejsi :)

 • Czajka 24.07.2018

  W jaki sposób Spoldz Mlekowita tak łatwo przejęła OSM Kalisz ??!!!! Kto tego dokonał????

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.