05.12.2016/11:58

Mlekovita zwiększa moce produkcyjne

W tym roku Grupa Mlekovita zwiększyła zdolności produkcyjne o 500 tys. litrów dziennie, co daje możliwości przerobu ponad 6,5 mln litrów surowca dziennie.

W związku z budową Fabryki Proszków Mlecznych, której ukończenie zaplanowane jest na czerwiec 2017 roku, przewidywane jest zwiększenie produkcji o kolejne 3 mln litrów dziennie.

Ponadto, w bieżącym roku Mlekovita może się pochwalić wyjątkowymi wynikami w poszczególnych kategoriach, m.in. 141 proc. wzrostem dynamiki produkcji i sprzedaży serów topionych i 125 proc. dynamiką produkcji (ponad 1 mln litrów miesięcznie) kefiru w rekordowej pod względem produkcji kategorii galanterii mleczarskiej.

W związku z regularnym zwiększaniem zdolności produkcyjnych, Mlekovita wydaje na inwestycje około 80-100 mln zł rocznie, starając się, aby utrzymywać wydatki na inwestycje na zbliżonym poziomie, z możliwością zwiększania ich w zależności od sytuacji na rynku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Mleczarz 19.12.2016

    miło czyta się informacje o takich inwestycjach, jednocześnie mając świadomość, że dotyczy to stricte polskiej firmy :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.