23.08.2018/20:34

MLP Group poprawia zysk netto o prawie 60 proc., a przychody o 30 proc.

MLP Group, deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych, w pierwszej połowie 2018 roku uzyskał 62,6 mln zł przychodów, czyli o 31,6 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. W pierwszych sześciu miesiącach br. grupa zanotowała 71,6 mln zł zysku na działalności operacyjnej, co jest wynikiem blisko cztery razy wyższym niż rok wcześniej (było 18,8 mln zł).

Z kolei na poziomie wyniku netto MLP Group osiągnęło 31,5 mln zł zysku, co oznacza poprawę o 58,4 proc. względem tego samego okresu poprzedniego roku. Deweloper powierzchni magazynowych na koniec czerwca 2018 r. posiadał kapitały własne (aktywa netto) o wartości 758,5 mln zł, czyli o 4,4 proc. wyższe niż wartości wykazane na koniec minionego roku. W ciągu pierwszej połowy br. wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła o 14,3 proc. do 1,32 mld zł (303,2 mln euro).

- Osiągnięte w pierwszej połowie roku wyniki są bardzo dobre. Tak duża poprawa to głównie efekt wypracowanego zysku z aktualizacji wyceny nieruchomości inwestycyjnych na poziomie 41,8 mln zł. Było to możliwe dzięki zakończeniu realizacji dotychczasowych projektów magazynowych, rozpoczęciu nowych inwestycji oraz zakupowi gruntu w zachodniej części Poznania. Skorzystaliśmy również na umocnieniu kursu euro o 4,57 proc. - komentuje Radosław Krochta, prezes MLP Group.

W pierwszym półroczu 2018 r. grupa prowadziła realizację projektów inwestycyjnych o łącznej powierzchni 93,6 tys. mkw. oraz posiadała w przygotowaniu blisko 17 tys. mkw., co łącznie daje 110,5 tys. mkw. Jednocześnie w tym okresie zakończono realizację i wydano projekty obejmujące łącznie ponad 41 tys. mkw. nowych powierzchni. Aktualnie w budowie i w przygotowaniu pozostaje 63,8 tys. mkw. objętych umowami najmu. Poziom pustostanów na koniec czerwca br. był na poziomie niecałych 3 proc.

- Naszym celem strategicznym jest ekspansja za granicą głównie na rynku niemieckim. Oczekujemy znaczącego zwiększenia poziomu kontrybucji tego rynku do łącznych wyników grupy. W Polsce zamierzamy dalej zwiększać posiadaną powierzchnię magazynową. Ze względu na mocno rosnący popyt na nowoczesne obiekty zamierzamy jednocześnie inwestować w budynki spekulacyjne. W tym roku zarówno w Polsce i w Niemczech rozpoczęliśmy budowę obiektów City Logistic. Związane jest to z coraz szybszym rozwojem e-commerce w Europie i potrzebą ekspresowego dostarczania zamówionych towarów do klientów w handlu internetowym - dodaje Krochta.

Grupa prowadzi obecnie osiem operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Poznan West, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Czeladź oraz MLP Gliwice. Na podstawie umowy deweloperskiej grupa jest odpowiedzialna także za komercjalizację parku logistycznego MLP Bieruń, który został sprzedany w 2015 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.