05.04.2020/16:05

Mobilne kasy w wózkach. Tak Biedronka zwiększa limit klientów mogących przebywać w sklepie

Biedronka otwiera mobilne kasy. Tak omija limit liczby klientów. Wszystkie sklepy będą je mieć do końca tego weekendu – podaje serwis gazetawroclawska.pl.

Od środy do sklepów w Polsce może wejść jednocześnie tylko trzy razy tyle, ile w danym sklepie jest kas. Jednak Biedronka znalazła sposób, jak ten limit ominąć. W sklepach tej sieci w całej Polsce mają pojawić mobilne kasy skonstruowane z wózków na zakupy. Każda taka dodatkowa pseudokasa pozwoli wpuścić do sklepu kolejne trzy osoby. W efekcie, montując na przykład pięć takich kas, sieć wpuści do sklepu piętnaście osób więcej.

Jak informuje portal gazetawroclawska.pl, w czwartek wieczorem kierownicy Biedronek w całej Polsce dostali z centrali informację z poleceniem przygotowania wózków do montażu na nich mobilnych kas. Mają one zostać uruchomione do końca weekendu.

Centrala wprost pisze do swoich pracowników jaki jest cel: chodzi o możliwość bardziej elastycznego podejścia do nowych regulacji rządowych. Co więcej, centrala przyznaje, że kasy mają być tylko atrapami. „Nie służy ona do prowadzenia na niej fizycznej sprzedaży” – napisano w mejlu. Kierownikom sklepów szefowie polecają, by nowych kas nie włączali nawet do prądu.

Do sprawy odniósł się Arkadiusz Mierzwa, dyrektor komunikacji Biedronki, który uważa, że to rozwiązanie sprawi, że klienci będą szybciej obsługiwani. Zapewnia też, że mobilne kasy na pewno nie będą atrapami. Twierdzi, że osoba, która wysłała mejla z centrali nieprecyzyjnie wyjaśniła o co chodzi w całej akcji. Kasy mają normalnie działać.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • handelek 07.04.2020

  Bawmy się w kotka i myszkę dalej. Ludzi choruje więcej, szpitalom brakuje wszystkiego a kapitał zagraniczny rośnie i nabija kasę śmiejąc się w oczy. Brawo.

 • właściciel sklepu 07.04.2020

  A Żabki to nie przekręt? Raptem robią szum o Biedronki? Przykład idzie z góry. Jeśli wolno Żabce pracować w niedziele, to reszta też potrafi! Albo wszyscy handlują albo nikt nie handluje.

 • edi800 06.04.2020

  Przekręt? Cwaniactwo?
  A Żabki czynne w niedziele, jako placówki pocztowe was nie bolą?
  W Lidlu w całym sklepie jest 15 osób naraz. 15 osób w sklepie wielkości boiska.
  Ktoś z dupy wyjął limit 3 osób na kasę, a nie od powierzchni.
  Dziś byłem w Biedronce, w której jest 6 kas, było zatem nas w sklepie zawrotne 18 osób. I nawet jeśli w trakcie zakupów się nie spotykaliśmy, to już przy kasie tak. Bo jedna była czynna. W kolejce stało może 10 osób? Po kilku dzwonkach przyszła druga kasjerka.
  Ale te ograniczenia to fikcja.

 • jack 06.04.2020

  za takie numery sieci powinny być wyrzucone z Polski

 • fryc 06.04.2020

  kto będzie chciał niech tam idzie.zarażenie na własne życzenie.

 • gija888 06.04.2020

  Ludzie przecież to jawne obchodzenie prawa i narażanie ludzi na zarażenie mając na względzie TYLKO ZYSK!!!! Tam powinni już znaleźć się ludzie z kontroli i zabronić tego!!!! Przecież nie o to w tym wszystkim chodzi!!! Taka sieć i taki przykład. Gdzie etyka i dbanie o zdrowie. Taka jest własnie Biedronka.....słoma z butów. TYLKO KASA!!!! Osobę która to wymyśliła w centrali powinni oskarżyć o narażenie życia ludzkiego tak jak we Francji. Do tego jeszcze ten e-mail z centrali że to atrapa....żenada. Jeśli mają honor powinno się wycofać z tego i przeprosić.

 • Jerzyk 06.04.2020

  Przykład idzie z góry. Pis robi przekręty i zachowuje się jak grupa cwanych kolesi to nic innego, że inni biorą z nich przykład.

 • Tarpan Sniper 05.04.2020

  BIEDRONKA !!! Czy was CAŁKOWICIE POJE...chało.....???!!! Ograniczenie jest po to by zmniejszyć ilość osób na zamkniętej powierzchni aby ograniczyć możliwość zarażenia a wy się chwalicie że znaleźliście sposób by go ominąć !!! Brawo geniusze !!! ZYSK WAŻNIEJSZY OD ZDROWIA KLIENTA !!!! a wepier......lalać do swojej Portugalii i tam róbcie sobie co chcecie !!!!

 • 6 05.04.2020

  Na pewno nie na wszystkich. Systemowo
  Nie mają jak tego spiąć. Ściema.

 • 7+8 04.04.2020

  Śmierdzi przekrętem na kilometr... Kto to będzie obsługiwał jak na zmianach mają zawsze najmniejszą możliwą liczbę pracowników...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.