20.10.2016/13:18

Mocny wzrost sprzedaży detalicznej w dyskontach i supermarketach

We wrześniu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 6,3% (wobec wzrostu o 7,8% przed miesiącem oraz o 2,9% we wrześniu ub. roku). W porównaniu z sierpniem br. miał miejsce spadek sprzedaży detalicznej o 1,4% (wobec spadku przed rokiem o 0,1%).

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych we wrześniu br. była wyższa w skali roku w większości grup. Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem najwyższy wzrost odnotowano w podmiotach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 14,6% wobec wzrostu o 3,3% przed rokiem), czyli dyskontach oraz super- i hipermarketach.

Znaczące zwiększenie sprzedaży zaobserwowano również w jednostkach zaklasyfikowanych do grupowań paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 6,0% wobec spadku o 2,5% przed rokiem), żywność, napoje i wyroby tytoniowe (o 5,9%) oraz pojazdy samochodowe, motocykle, części (o 5,2%). Spadek sprzedaży odnotowano w grupowaniu pozostałe (o 7,1% wobec spadku przed rokiem o 10,5%).

W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem wysoki wzrost odnotowano w podmiotach zajmujących się sprzedażą farmaceutyków, kosmetyków i sprzętu ortopedycznego (o 16,5%) oraz w jednostkach handlujących tekstyliami, odzieżą i obuwiem (o 10,8%

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.