04.03.2014/15:00

Mokate rozbuduje zakłady

Producent kawy i herbaty zwiększy moce w fabrykach w Ustroniu i Żorach. Jak podaje „Rzeczpospolita”, rozbudowa obu zakładów zakończy się w 2016 roku.

Dzięki niej moce produkcyjne zwiększą się o 10-15 proc. Mokate zatrudni dodatkowych pracowników, w tym kadrę techniczną i nadzorującą. W Ustroniu zwiększy się m.in. powierzchnia magazynowa, co ma związek z rosnącą sprzedażą herbat Loyd. W Żorach powstanie budynek produkcyjny, wyposażony w urządzenia o dużej wydajności. Powstają w nim kawy i półprodukty z mleka wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Grupa nie podaje swoich wyników, poprzestając jedynie na informacji, że w 2013 roku jej przychody zwiększyły się o blisko 7,5 proc. Według szacunków „Rz” ubiegłoroczne przychody Mokate mogły wynieść około 800 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.