23.07.2020/13:15

Mondelez przegrał batalię sądową z Ritter Sport

Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe, najwyższa instancja sądowa w Niemczech, uznał, że firma Mondelez, właściciel marki Milka, nie może produkować kwadratowej czekolady. To sukces jej konkurencji – firmy Ritter Sport.

Decyzja sądu kończy blisko dziesięcioletni spór między obiema firmami. Jak przypomina businessinsider.com.pl, Ritter Sport od 85 lat produkuje słynne, kwadratowe czekolady. 10 lat temu na podobny pomysł wpadł Mondelez i sprawa trafiła na ścieżkę sądową.

Już wcześniej Ritterowi rację przyznawał Federalny Trybunał Sprawiedliwości i Federalny Sąd Patentowy. Teraz ten pierwszy ponownie przyznał rację Ritterowi, a tym samym pozbawił Mondeleza prawa do produkcji kwadratowych czekolad. Decyzja jest ostateczna.

W uzasadnieniu Trybunał podkreślił, że znak towarowy nie może chronić jedynie kształtu, ale konsument postrzega kwadratowy kształt jako wskazówkę, że jest to czekolada z określonej firmy i kojarzy go z określonymi oczekiwaniami co do jakości.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także