07.04.2017/09:29

Morawiecki chce zmian w składkach ZUS dla mikrofirm. Przedsiębiorcy biją brawo

Wicepremier Mateusz Morawiecki chce uelastycznić i urealnić wysokość składek na ZUS, płaconych przez mikroprzedsiębiorców. Mają być niższe dla firm osiągających przychód miesięczny poniżej 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia. Przedsiębiorcy z ZPP dziękują za reformę „barbarzyńskiego systemu”.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Kilowat 10.04.2017

  Panie Cezary - czy przesiadł się już Pan na polski samochód elektryczny ?

 • kolo 10.04.2017

  kupowania suwerena ciąg dalszy... jakie to teraz będzie proste - mówię w zusie, że nie miałem dochodu i nie płacę! - żyć nie umierać, "wychodzenie z szarej strefy" ;-))) koń by się uśmiał

 • sondor 09.04.2017

  Mniejsza składka ZUS przy tym samym systemie emerytalnym, to w przyszłości mniejsza emerytura. O tym już "łaskawcy" nie wspominają - dlaczego, dlatego że to dla nich byłoby bardzo niewygodne - jeszcze jeden kant rządzących jak ten o obniżonym wieku emerytalnym - trzymajcie się przyszli emeryci - bieda was nie ominie!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.