20.11.2018/16:33

Moya ma ambitny cel. Za 5 lat sieć stacji chce liczyć 350 punktów

Spółka Anwim S.A., właściciel sieci stacji paliw Moya, pozyskał dokapitalizowanie w wysokości ok. 100 mln zł z funduszu private equity, które pozwoli na dalszą ekspansję. Inwestycja Enterprise Investors umożliwi firmie - obecnie szóstej największej sieci stacji paliw w Polsce - zrealizowanie planu intensywnego rozwoju w ciągu najbliższych pięciu lat. Do końca 2023 roku w ramach sieci Moya będzie działać 350 stacji paliw.

Fundusz Enterprise Investors objął mniejszościowy pakiet spółki o wartości 100 mln zł. Pozyskanie nowych źródeł finansowania gwarantuje utrzymanie dynamiki rozwoju sieci Moya, która aktualnie jest niekwestionowanym liderem wzrostu w swojej kategorii. Dodatkową korzyścią, jaką niesie za sobą współpraca Anwim z funduszem, będzie lepsza pozycja spółki w rozmowach z instytucjami finansowymi oraz wymiana know-how.

Moya, marka należąca do polskiej spółki Anwim, liczy blisko 200 placówek, z których ponad 30 to stacje własne. W nadchodzącym roku będzie świętowała dekadę działalności na polskim rynku.

Anwim powstał w 1992 r. jako spółka założona przez dwóch przedsiębiorców. Początkowo koncentrował się na hurtowym obrocie paliwem. W 2009 r. Anwim rozpoczął działalność detaliczną pod marką Moya, która obecnie generuje połowę przychodów spółki. W ubiegłym roku łączne przychody z działalności hurtowej i detalicznej Anwim wyniosły 3,1 mld zł. Spółka zatrudnia 250 osób.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda EUR. Fundusze te zainwestowały ponad 1,9 miliarda euro w 143 spółki działające w różnych sektorach gospodarki. Inwestycje w 128 spółkach przyniosły przychody brutto w wysokości 3,7 miliarda euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.