06.06.2020/10:00

Musk ostro o monopolu Amazona

Elon Musk wzywa na swoim twitterowym koncie do podziału Amazona. „Czas to rozbić. Monopole to zło” – skomentował.

Przedsiębiorca, chce podziału Amazon.com Inc po tym, jak skarżył się w mediach społecznościowych, że autorzy nie są w stanie samodzielnie opublikować książki za pośrednictwem największego na świecie sprzedawcy internetowego.

Chodzi o byłego reportera „New York Timesa” Alexa Berensona, który dostał ostrzeżenie od Kindle’a, wydawcy należącego do Amazona. Pojawiło się w nim stwierdzenie, że jego książka „Unreported Truths About COVID-19 and Lockdowns: Part 1: Introduction and Death Counts and Estimates”, nie spełnia standardów firmy. Berenson zapewnił, że praca opiera się na rządowych danych i artykułach naukowych.

Sprawą zainteresował się Musk, założyciel Tesli, SpaceX, PayPal, Neuralink i The Boring Company. „To szaleństwo. Pora na rozbicie Amazona! Monopole to zło” – skomentował na Twitterze.

Sprzedawca internetowy nie skomentował wezwania Muska do podziału, ale stwierdził, że omawiana książka autorstwa autora Alexa Berensona została zablokowana przez pomyłkę i była już dostępna w sprzedaży za pośrednictwem usługi e-czytania Kindle.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.