28.06.2018/15:35

Muszkieterowie kształcą kierowników sklepów

Grupa Muszkieterów szkoli swoich pracowników w ramach projektu Akademia Kierowników, w którym wzięło już udział 85 osób z różnych regionów Polski. Pierwsza edycja szkoleń zaplanowanych na 2018 rok, zakończyła się w połowie maja, a już w czerwcu wystartowała ich druga odsłona. Bierze w niej udział kolejnych 13 kierowników sklepów Bricomarché.

Akademia Kierowników jest projektem sesji szkoleniowych przeznaczonych dla kierowników sklepów lub kierowników poszczególnych działów Bricomarché, które poruszają najważniejsze aspekty funkcjonowania sklepów oraz nadzorowania pracy zespołu.

- Posiadanie wykwalifikowanej kadry to atut każdego pracodawcy - podkreśla Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna Bricomarché w Polsce. I dodaje: - Jesteśmy tego świadomi, dlatego staramy się zapewnić pracownikom każdego szczebla, w tym również kierownikom, możliwość jak najszerszego rozwoju zawodowego. Z myślą o nich powstał program Akademia Kierowników funkcjonujący z powodzeniem już od września 2016 roku. Mam nadzieję, że dzięki kolejnym edycjom programu nasze sklepy będą efektywniej zarządzane.

Głównym celem Akademii Kierowników jest przekazanie praktycznych umiejętności skutecznego zarządzania personelem – takich, które można wprowadzić w życie zaraz po zakończeniu szkolenia i wykorzystać w celu usprawnienia codziennych kontaktów z pracownikami. Założeniem szkoleń jest ponadto usystematyzowanie wiedzy, którą już posiadają kierownicy sklepów tak, aby mogli ją przekazać swoim podopiecznym.

Wśród najważniejszych zagadnień sesji szkoleniowych należy wymienić: skuteczne zarządzanie zespołem, planowanie i organizację pracy, misję i strategię przedsiębiorstwa, sztukę komunikacji z klientem, komunikację wewnętrzną, zarządzanie gamą i produktami pod markami własnymi, merchandising, profesjonalną obsługę klienta, efektywne zarządzanie zapasem, a także zarządzanie handlowe.

Każda Akademia Kierowników ma założony plan szkoleniowy, który może ulec modyfikacjom lub zostać rozbudowany zależnie od potrzeb uczestników. Mają oni zapewnioną możliwość spotkania się z wybranymi przedstawicielami centrali Grupy Muszkieterów, dzięki czemu mogą poznać wybrane procesy działania centrali oraz przekazać swoje uwagi dotyczące planowanych czy już wdrażanych projektów.

Dotychczas odbyło się siedem edycji szkoleń dla kierowników, w których wzięło udział 85 osób z różnych rejonów Polski. Jedna z nich miała miejsce w tym roku, a od czerwca do września realizowana jest kolejna odsłona Akademii Kierowników. Kolejne dwie edycje zostały zaplanowane na drugą połowę bieżącego roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.