01.02.2019/10:55

Muszkieterowie: nasz model biznesowy to niezależność i współdecydowanie

W Polsce działa ponad 660 tys. przedsiębiorców. Co czwarty z nich to przedstawiciel branży handlowej. Grupa Muszkieterów chce korzystać na przedsiębiorczości Polaków, dlatego wypracowała model biznesowy, w którym właściciele sklepów zachowują niezależność własnych biznesów i współdecydują o przyszłości organizacji.

Z raportu Polskiej Rady Biznesu pt. „Przedsiębiorca odczarowany” wynika, że w 2017 r. 165 tys. polskich przedsiębiorców, większość swoich dochodów czerpało z handlu hurtowego lub detalicznego. Jest to główna branża w której działają krajowi właściciele firm (26,6 proc.). O jedną trzecią mniej przedsiębiorców działa w budownictwie, a o połowę mniej w różnych branżach przetwórstwa przemysłowego.

W 2017 roku w Polsce działało 662 tys. przedsiębiorców, często będących szefami kilku firm jednocześnie. W tym okresie w Polsce funkcjonowało bowiem 884 tys. zarządzanych przez nich podmiotów gospodarczych, przyczyniając się tym samym do wypracowania 35 proc. PKB Polski w 2016 r.

Co szczególnie istotne, jest to wyższa kwota niż ta, wypracowana przez wszystkie pozostałe grupy przedsiębiorstw razem wzięte. Mowa tutaj zarówno o firmach międzynarodowych, spółkach handlowych z rozproszonym kapitałem oraz tych prowadzonych przez samozatrudnionych.

Badanie Polskiej Rady Biznesu pokazuje również, że ogół społeczeństwa docenia starania polskich przedsiębiorców. Świadczy o tym fakt, że 72 proc. badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że wytwarzają oni większość dochodu Polski. Ponadto 63 proc. wskazało, że grupa ta buduje siłę ekonomiczną kraju, także poza jego granicami.

Dodatkowo sami przedsiębiorcy mają silne przekonanie o swojej wiedzy i predyspozycjach, umożliwiających sprawne prowadzenie własnego biznesu. Wiarę we własne siły i umiejętności zadeklarowało aż 60 proc. badanych, co stanowi najwyższy odsetek w krajach europejskich. Co więcej, ponad 20 proc. Polaków oświadczyło, że planuje otworzenie własnego biznesu w ciągu trzech latach od badania, co jest drugim wynikiem w Europie.

Grupa Muszkieterów również wierzy w możliwości przedsiębiorcze Polaków, dlatego zachęca ich do skorzystania z unikalnego modelu franczyzowego, który da im szansę na samorealizację zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym.

Warunkiem przystąpienia do Grupy Muszkieterów jest wkład własny w wysokości minimum 400 tys. złotych. Kwota ta stanowi kapitał początkowy, niezbędny do uruchomienia działalności, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej spółki. Ze swojej strony Grupa Muszkieterów zapewnia nowym przedsiębiorcom m.in. pomoc w wyborze lokalizacji sklepu i opracowaniu jego projektu, wsparcie w doborze wyposażenia, budowie placówki czy przygotowaniu sklepu do otwarcia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • no pasaran 01.02.2019

    19 sklepów zamknęli owi "niezależni i współdecydujący" w 2018r.
    Niech każdy to zinterpretuje sobie po swojemu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.