05.10.2018/13:04

Muszkieterowie uruchomili Bien Chez Moi - pierwszy sklep dedykowany seniorom [GALERIA]

Grupa Muszkieterów otworzyła pierwszy, testowy sklep w nowym, niespotykanym jak dotąd koncepcie. Placówka Bien Chez Moi ("dobrze u mnie") uruchomiona została w normandzkim Flers, w centrum handlowym Intermarche. Jeśli pilotaż projektu wypadnie pozytywnie, Muszkieterowie otwierać będą kolejne tego typu sklepy.

Bien Chez Moi to hybrydowa placówka, która z jednej strony ma być sklepem z ofertą pozaspożywczą, a z drugiej - miejscem spotkań i wymiany doświadczeń seniorów. Lokal oferuje 1,2 tys. produktów, podzielonych na cztery główne działy. W pierwszym z sektorów znaleźć można kosmetyki oraz tekstylia, w tym np. ubrania pozwalające na korygowanie postawy. Drugi dział to oferta produktów służących do urządzenia mieszkania seniora, a trzeci - oferta sportowa i związana ze spędzaniem wolnego czasu (akcesoria gimnastyczne, książki, muzyka, podróże itp.). W ostatniej strefie umieszczono elektronikę, w tym telefony dedykowane osobom starszym, ale też np. produkty pomagające w zachowaniu bezpieczeństwa.

Oprócz części sklepowej, w Bien Chez Moi wygospodarowano przestrzeń na strefę relaksu. Seniorzy mogą się w niej spotykać z innymi ludźmi, korzystać z terapii relaksujących, czy wysłuchać porad o zrównoważonej diecie emeryta. W strefie tej organizowane będą też spotkania międzypokoleniowe, jak również "kursy rozmowy z młodym człowiekiem".

Koncept sklepu Bien Chez Moi, opracowany przez wyodrębniony w 2016 r. z centrali Muszkieterów dział innowacji, będzie ewoluował. Twórcy nietypowego formatu sklepowego już teraz zapowiadają, że poszczególne Bien Chez Moi będą się od siebie różnić - inne rozwiązania zostaną zastosowane w sklepie w centrum handlowym, a inne w sklepie na środku osiedla zamieszkanego przez osoby starsze.

Dlaczego Muszkieterowie zdecydowali się na uruchomienie sklepu dedykowanego seniorom? Grupa zwraca uwagę na wskaźniki demograficzne. Jak wynika z prognoz, w latach 2015-2030 populacja osób 60+ we Francji rozrośnie się o 25 proc. W 2050 r. nawet co trzeci Francuz będzie miał więcej niż 60 lat. Jednocześnie do roku 2060 liczba osób w wieku 75+ zwiększy się aż o 72 proc.

Również rozkład wydatków na konsumpcję we francuskim społeczeństwie wyraźnie pokazuje, że warto już teraz inwestować w próbę jak najlepszego dotarcia do obecnych - i przyszłych - seniorów. Aktualnie osoby w wieku co najmniej 50 lat odpowiadają za 54 proc. całości wydatków na konsumpcję we Francji, 57 proc. wydatków na rozrywkę, 60 proc. wydatków na żywność i aż 64 proc. wydatków na zdrowie.

Muszkieterowie chcą na tym skorzystać i dlatego jako pierwsi gracze kojarzeni z handlem FMCG zdecydowali się na stworzenie sklepu dedykowanego seniorom. Grupa zapowiada, że placówki Bien Chez Moi staną się "partnerami życia" dla osób starszych, posiadających dużo wolnego czasu, a przy tym sporo środków do wydania. Jak rynek odpowie na tak nietypowy koncept sklepu? Przekonamy się już niebawem.

Bien Chez Moi to już dziesiąty szyld rozwijany przez Grupę Muszkieterów w rodzimej Francji. Oprócz znanych także w Polsce sieci Intermarche i Bricomarche, Muszkieterowie posiadają tam jeszcze sklepy Netto (inne od tych rozwijanych w Polsce przez Salling Group), Bricorama, Bricocash, ja również restauracje Poivre Rouge, centra samochodowe Roady i Rapid Pare-Brise oraz myjnie American Car Wash.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Pozhoga 19.11.2018

    @ ff:
    Planujesz się nigdy nie zestarzeć ? Swojego dziadka też byś tak nazwał ?

  • ff 08.10.2018

    powinno nazywać się "Dla Starucha"

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.