16.10.2020/12:35

Na zakupach prym wciąż wiodą kobiety

Tradycyjne role w typowej polskiej rodzinie zmieniają się. Niemniej jednak, gdy mowa o codziennych zakupach, prym wciąż wiodą kobiety – wynika z badania zleconego przez CTRL System.

Statystycznie to kobiety częściej i chętniej sięgają w domu po gazetki promocyjne supermarketów, dyskontów i innych sklepów, żeby zaplanować codzienne zakupy. Przynajmniej raz w tygodniu i częściej przegląda gazetki 56 proc. kobiet vs. 46 proc. mężczyzn. Najczęściej są to panie w wieku 35-44 lata, mieszkające zarówno w małych, jak i dużych miastach, których budżet domowy oscyluje wokół 4 tys. zł. miesięcznie.

Na pytanie: czy gazetki promocyjne są dla Ciebie ważne przy planowanie zakupów? „tak” i „zdecydowanie tak” odpowiada 67 proc. kobiet.

Mężczyzn, którzy tak uważają jest 58 proc. Ponadto mężczyźni stanowią liczniejszą grupę tych, którzy w ogóle nie przeglądają wydawnictw promocyjnych (15 proc.). Jednoczenie tylko co czwarty uważa planowanie zakupów z gazetką promocyjną za niepotrzebne.

Na podkreślenie zasługuje to, że 50 proc. spośród najczęściej przeglądających wydawnictwa promocyjne oczekuje, że sieci handlowe dostarczą im papierowe gazetki do ich skrzynek pocztowych, do ich domów.  

Powyższe dane pochodzą z badania zleconego przez CTRL System. Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1055 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 11 - 14 września 2020. Metoda: CAWI.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także