13.08.2018/14:06

Na zewnątrz upały, a w Tesco UK już… Boże Narodzenie

W kilku marketach sieci Tesco UK, a także w mediach społecznościowych pojawiła się promocja słodyczy na Boże Narodzenie. Opinie konsumentów są podzielone, ale dominują kpiny.

W jednym z hipermarketów Tesco w Bristolu pojawiły się całe palety słodyczy czekoladowych Quality Street w ozdobnych pudełkach z motywami odwołującymi się do świąt Bożego Narodzenia. Fotografię słodyczy zamieścił na Twitterze jeden z klientów sieci. Analogiczną ofertę Tesco można było znaleźć na facebookowym profilu gazetkowym Extreme Couponing and Bargains UK. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy, zazwyczaj dość ironicznych.

„Dobra nowina! Puszki czekoladek Quality Street przybyły do Tesco Ballymoney. Wesołych Świąt!” – entuzjazmował się jeden z użytkowników Twittera.

„Jak ten czas leci! Nie mogę uwierzyć, że to już Boże Narodzenie. Wesołych Świąt! – kpił inny.

„No proszę, jeszcze nie miałem urlopu, a tu już święta” – dziwił się kolejny.

„Jeszcze nie kupiłem dzieciom wyprawki, a już muszę szukać pieniędzy na świąteczne słodycze” – denerwował się kto inny.

Dość gorzko zabrzmiały słowa jednej z klientek Tesco, która stwierdziła, że wobec tak wczesnych promocji bożonarodzeniowych nie ma się co dziwić, że już na początku grudnia „można mieć tych świąt po dziurki w nosie”.

Jak przypomina dziennik The Sun, cała sprawa nie jest falstartem w wykonaniu jakiegoś w gorącej wodzie kąpanego marketingowca sieci, tylko świadoma polityka. W ubiegłym roku brytyjskie Tesco również rozpoczęło promocję świątecznych słodyczy w sierpniu.

Potwierdza to rzecznik sieci, który zapewnił, że klienci potrzebują kilku miesięcy, by dobrze wybrać produkty z oferty świątecznej. Wieli z nich lubi robić zakupy z dużym wyprzedzeniem i dlatego firma zdecydowała się rozpocząć już teraz w kilku sklepach sprzedaż małego wyboru produktów z dekoracjami świątecznymi.

Źródło: Facebook, Twitter, the sun.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.