06.03.2020/11:25

Nadchodzi zakaz sprzedaży papierosów mentolowych. Czy palacze rzucą nałóg?

Dziewięć milionów Polaków to palacze, z których blisko połowa sięga po papierosy mentolowe. Te wskutek unijnej dyrektywy po 20 maja całkowicie znikną z rynku. Tymczasem ponad połowa palaczy w ogóle nie jest świadoma zbliżających się zmian, ale zdecydowana większość – bo aż 90 proc. – nie zamierza z tego powodu rzucać palenia. Co czwarty wprost zapowiada, że papierosów mentolowych będzie szukać w szarej strefie – wynika z badania przeprowadzonego dla Forum Konsumentów. Organizacja rozpoczęła właśnie akcję informacyjną, która ma uświadomić palaczom, że po 20 maja nie znajdą już popularnych mentoli na sklepowych półkach. Po tym terminie jedynym legalnym wyrobem tytoniowym o aromacie mentolowym będą podgrzewacze tytoniu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Yuuu 26.03.2021

    A czemu zakaz sprzedaży papierosów mentolowych ? Państwo się boi aby obywatel nie dostał raka? Czy to przez to że od roku już się go nie leczy w naszym kraju ?

  • observer 06.03.2020

    IQOSy smakowe będą dostępne i to ok bo są nieporównywalnie mniej szkodliwe od papierosów ale zakaz sam w sobie to paranoja. Dlaczego jakiś urzędas ma decydować za DOROSŁYCH ludzi jaki smak papierosów mają kupować? Na tej zasadzie od dawna powinien być zakaz wódek smakowych bo maskują wstrętny smak wódki. Mamy nowy rodzaj prohibicji a przemytnicy otwierają szampana

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.