07.02.2023/15:06

PROFI - Pasztety 160g z nagrodą Najlepszy Produkt - Wybór Konsumentów 2023

Od 30 lat marka Profi kojarzona jest ze smakiem, za którym idą kontrolowana jakość i starannie dopracowana receptura. Polacy chętnie sięgają po sprawdzony produkt, do którego mają zaufanie, a naszym celem jest jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby. Inwestujemy w rozwój i strategię ścisłej współpracy z  klientami - wspólnie z nimi chcemy rozwijać kategorię pasztetów. Cieszymy się, że realizowane działania przynoszą efekty, chociażby w postaci nagród, takich jak „Produkt Roku – Wybór Konsumentów 2023”.

Nieustannie poszukujemy rynkowych szans i optymalizujemy portfolio. Dzięki temu umacniamy pozycję lidera w kategorii pasztetów, a dane sprzedażowe pokazują, że nasze działania dają wymierne efekty. Miniony rok przyniósł nam rekordowe wyniki. Według danych Nielsena Profi (jako producent) jest nie tylko numerem jeden w kategorii pasztetów, ale również osiągnął najwyższe udziały rynkowe w historii firmy: 44,6%*. W porównaniu do roku poprzedniego wzrost wolumenu sprzedaży wyniósł +22,9%. To oznacza, że rośniemy 4 razy szybciej niż rynek!

Smak to jeden z najważniejszych atrybutów naszych pasztetów, który ma znaczący wpływ na decyzje zakupowe, dlatego dokładamy wszelkich starań, by sprostać wysokim wymaganiom odbiorców. Wyniki badań sensorycznych**, przeprowadzonych w marcu ubiegłego roku, pokazały, że Profi jest najlepiej ocenianym pasztetem wśród głównych marek na rynku. Ponad 80% konsumentów odpowiedziało, że pasztet Profi spełnia ich oczekiwania, a niemal połowa badanych uznała pasztet naszej marki za bardzo dobry lub znakomity. Wiedza, że aż 71% konsumentów wybiera pasztet Profi, jeszcze mocniej motywuje nas do pracy. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór smaków w różnorodnych gramaturach i opakowaniach, by każdy mógł wybrać swój ulubiony.

Nagrodzoną linię pasztetów Profi w metalowej puszce 160 g wprowadziliśmy na rynek stosunkowo niedawno, dzięki inwestycji w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną. Dzisiaj wiemy, że była to doskonała decyzja. Ulubione produkty konsumentów w wygodnych opakowaniach spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. W puszkach oferujemy 4 najpopularniejsze smaki: klasyczny firmowy, z pomidorami, wariant z pieczarkami oraz z papryką. Metalowe opakowanie świetnie zabezpiecza zawartość, co jest szczególnie ważne, gdyż pasztety Profi nie zawierają konserwantów.

Czujemy, że jako lider rynku pasztetów, jesteśmy odpowiedzialni za rozwijanie kategorii i wyznaczanie nowych kierunków. Cieszymy się, że nasze starania docenia nie tylko środowisko branżowe, ale także konsumenci.


*Profi za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska (Food), Udziały w sprzedaży wolumenowej w kilogramach, rok 2021 vs 2022, w kategorii: Pasztety

Źródło: ** Badania hedoniczne wg. Normy ISO 11136:2014,  ALS Food & Pharmaceutical Poland Sp. z.o.o., przeprowadzone w okresie 23.-30.03.2022.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także