28.11.2020/09:42

Najważniejsze informacje tygodnia: Allegro, Aldi, Żabka, Api Market, Biedronka i nowa handlowa niedziela

Wyniki Allegro po debiucie na giełdzie, zmiany w planie niedziel handlowych, pierwsza w pełni ekologiczna Żabka, otwarcia nowych sklepów Aldi i Api Market - mijający tydzień obfitował w ważne informacje, które prezentujemy poniżej.

Allegro publikuje pierwszy raport po debiucie. Duży wzrost przychodów, wysokie koszty IPO

Firma Allegro opublikowała raport po III kwartale. Wynika z niego, że giełdowa spółka zanotowała wzrost przychodów blisko o połowę, poprawiając również swoje zyski. Jednak wejście na GPW miało też swoją cenę.

Solidarność protestuje przeciwko niedzieli handlowej 6 grudnia. Znamy treść pisma do premiera Morawieckiego

Portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do pisma, jakie Rada Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” wystosowała dzisiaj do premiera Mateusza Morawieckiego. W dokumencie związkowcy „stanowczo protestują” przeciwko planom zawieszenia zakazu handlu w dniu 6 grudnia i domagają się „natychmiastowego wycofania” tej propozycji. Wzywają też do dialogu.

PKN Orlen przejmuje Ruch! Daniel Obajtek: Wprowadzamy nasz biznes detaliczny na wyższy poziom

PKN Orlen przejmuje kontrolę nad Ruch i obejmuje 65 proc. akcji spółki. Jest to efekt decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ruch-u o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki, co wiąże się z emisją nowych akcji. To ważny krok do dalszego intensywnego rozwoju obszaru detalicznego Koncernu opartego o lokalizacje poza stacjami paliw i kompleksowe usługi dla klientów, w tym kurierskie. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Podatek od sprzedaży detalicznej może nie wejść w życie 1 stycznia 2021 r. Polska wciąż czeka na wyrok TSUE

Rząd - a w zasadzie parlament - może zostać po raz kolejny zmuszony do przesunięcia terminu wejścia w życie podatku od sprzedaży detalicznej, tym razem z 1 stycznia 2021 r. na jeszcze późniejszy. Polska uzależnia bowiem wprowadzenie daniny od ewentualnego korzystnego dla siebie wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwości, a ten może nie zapaść przed końcem roku. Jak dotąd nie wyznaczono jeszcze daty ogłoszenia wyroku.

Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki, pisze list do pracowników sieci [TYLKO U NAS]

Zarządzana przez Jeronimo Martins Polska sieć Biedronka świętuje ćwierćwiecze obecności w Polsce. Rozpoczynają się rozłożone na kilka dni celebracje. Dyrektor generalny sieci Biedronka, Luis Araujo, wystosował z tej okazji uroczysty list do pracowników firmy, dziękując im za przyczynienie się do sukcesów największego dziś detalisty spożywczego w Polsce. Do treści pisma dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl.

Żabka otworzyła pierwszy sklep w całości zasilany zieloną energią! [GALERIA/WIDEO]

Żabka otworzyła sklep zasilany w 100 proc. zieloną energią. Sieć zaprezentowała, jak może wyglądać przyszłość zastosowania proekologicznych rozwiązań w handlu. Sklep naszpikowany wieloma innowacjami jest już otwarty dla klientów. W placówce testowane będą  innowacyjne na skalę światową rozwiązania jak kropka kwantowa i podłoga kinetyczna. 

Aldi uruchomi trzy dyskonty jednego dnia. Sieć zyska w Polsce ok. 4300 mkw. nowej powierzchni handlowej

W środę 25 listopada o godzinie 6:00 rozpoczną działalność trzy nowe sklepy Aldi. Markety zlokalizowane są w Katowicach, na Warszawskim Ursynowie oraz w Grodzisku Mazowieckim.

Czy Amazon także w Polsce zdominuje handel detaliczny i hurtowy? [ANALIZA INQUIRY]

Amazon ma w Polsce niską znajomość marki i oferty, niezbyt mocny wizerunek, jest dopiero na 16. miejscu pod względem liczby odwiedzin. Ale…

API Market otwiera 25. sklep i planuje dalszy rozwój organiczny

Spółka API Market w sobotę 17 listopada otworzyła swój 25. sklep. Najnowsza placówka sieci ulokowana jest w Celestynowie, przy ul. Obrońców Pokoju 3.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.