08.08.2020/12:22

Najważniejsze informacje tygodnia: Tesco, Auchan, Lidl, maseczki w sklepach, Media Markt i Orlen

Choć trwają wakacje, w handlu dzieje się bardzo dużo. Dla tych, którzy chcą być na bieżąco, przedstawiamy 9 najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia.

Tesco Polska uruchamia procedurę zwolnień grupowych. Obejmą m.in. pracowników biura głównego

Zarząd Tesco Polska przesłał pracownikom zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Zwolnienia grupowe obejmą pracowników szeregowych, ale przede wszystkim osoby sprawujące nadzór nad pracownikami. Redukcja obejmie m.in. pracowników biura głównego spółki.

Auchan zdecydował o przyszłości sześciu hipermarketów w Polsce. Ich łączna powierzchnia to 83 000 mkw.

Auchan Retail Polska przedłużyło na kolejne 12 lat umowę najmu dla sześciu hipermarketów zlokalizowanych w obiektach należących do Griffin Real Estate. 

Klienci bez maseczek nie zrobią zakupów. Szumowski: dodatkowe uprawnienia dla sklepów już w sierpniu!

Jeszcze w tym miesiącu ministerstwo zdrowia zapowiada normę prawną, która pozwoli nie obsługiwać w sklepach osób, które nie mają maseczki. Dodatkowo rząd rozważa wprowadzanie restrykcji w 28 powiatach z największą liczbą zakażeń – takie informacje przekazał w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Koronawirus uderzył w wyniki Grupy Metro. Właścicel Makro z dwucyfrowym spadkiem obrotów

Grupa Metro odnotowała w trzecim kwartale spadek sprzedaży o 17,5%. Przez cały rok obrotowy operator spodziewa się spadku sprzedaży nawet o 5% - podaje DPA.

Właściciel sieci Media Markt zapowiada, że może zwolnić 3,5 tys. ludzi

Ceconomy – spółka matka krajowych spółek zależnych Media-Markt Saturn, szuka oszczędności. Może to oznaczać redukcję zatrudnienia w Poslce. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona 12 sierpnia.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen: Planujemy budowę kolejnych 150 stacji, mamy już na nie miejsca

Komisja Europejska zadecydowała, że PKN Orlen w ramach fuzji z Lotosem, będzie zmuszony oddać 80 proc. obiektów Lotosu konkurencji. To 389 stacji. Jednak Daniel Obajtek zapowiada, że Orlen zamierza rozbudowywać swoją sieć. -  Planujemy budowę kolejnych 150 stacji i mamy już na to przygotowane miejsca- zapowiada prezes Orlenu w rozmowie z „Parkietem”.

Biedronka ma już ponad 25 proc. udziału w polskim detalu spożywczym!

Sieć Biedronka zdołała w czasie pandemii zwiększyć sprzedaż, mimo kurczenia się rynku spożywczego. Dzięki temu w pierwszym półroczu 2020 r. detalista powiększył swoje udziały w polskim detalu spożywczym o 2 pproc., w porównaniu z pierwszą połową ubiegłego roku. W samym drugim kwartale wzrost ten wyniósł nawet ok. 3 pproc. W rezultacie Biedronka ma już ponad 25 proc. udziałów w polskim detalu spożywczym – ujawniła Ana Luísa Virgínia, CFO w spółce Jeronimo Martins.

McDonald's Polska alarmuje o groźnym wycieku danych osobowych pracowników restauracji

Jak pisze McDonald's Polska w specjalnym komunikacie, 22 lipca firma otrzymała zgłoszenie o potencjalnym naruszeniu danych osobowych, polegającym na nieuprawnionym dostępie do informacji dotyczących pracowników restauracji McDonald’s w Polsce zawartych w narzędziu do wyświetlania grafików pracy.

KFC rozwija usługę Drive Thru. Dzięki aplikacji KFC Collect zamówienia można odebrać na trzy różne sposoby

KFC wprowadziło do swojej aplikacji mobilnej innowacyjną opcję KFC Collect, która przyspiesza proces zamawiania i umożliwia jego bezpieczny, wygodny odbiór w wybrany przez klienta sposób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.