23.11.2019/09:15

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: Tesco opuszcza Polskę, Lidl Pay, Stokrotka Optima, Kaufland kupuje

Mijający tydzień to przede wszystkim informacja o zamiarze sprzedaży sieci Tesco w Polsce, ale sporo działo się też w przypadku Kauflandu. O ważnych rzeczach dla branży w swoim expose wspomniał również premier Mateusz Morawiecki. Nowe narzędzie pokazał też Lidl, a InPost podpisał porozumienie z Alibaba Group.

1.Tesco żegna się z Polską. Wśród chętnych na zakup sklepów fundusze i sieci handlowe [TYLKO U NAS]
Pod koniec października w reprezentującym brytyjskie Tesco banku inwestycyjnym Barclays złożone zostały oferty na zakup spółki Tesco Polska. To już kolejne podejście brytyjskiego operatora do sprzedaży aktywów w Polsce.

2. Premier Morawiecki wygłosił expose. Mówił o kwestiach istotnych dla branży handlowej
W ponadgodzinnym wystąpieniu nie zabrakło zapowiedzi zmian prawnych, które dotyczą bezpośrednio lub pośrednio branży handlowej. Premier mówił m.in o systemie kaucyjnym i tłumaczył podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy.

3. Lidl wprowadza do Polski usługę płatności mobilnych Lidl Pay
Sieć Lidl rozpoczyna testy własnej usługi płatności mobilnych o nazwie Lidl Pay. Pilotaż prowadzony na niewielką skalę potrwa kilka miesięcy, a udostępniony zostanie wszystkim klientom w Polsce najprawdopodobniej w lutym 2020 r.

4. Kaufland przejmuje sklepy Tesco. UOKiK dał zgodę na transakcję
Sieć supermarketów Kaufland Polska przejmie trzy lokalizacje, w których działają hipermarkety sieci Tesco Polska. Chodzi o sklepy w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

5. Spar Group chce mieć w Polsce powyżej 100 sklepów w pierwszej połowie 2020 r. [TYLKO U NAS]
Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar, spółki zależnej Spar Group, zapowiada, że rozwijana w Polsce sieć sklepów w Polsce będzie liczyć powyżej 100 sklepów już w pierwszej połowie przyszłego roku. To oznacza, że oprócz przejęcia Piotra i Pawła, Spar Group zamierza poszerzyć działalność we wskazanym okresie o co najmniej 30 sklepów.

6. Produkty Unilevera wracają na półki sklepów sieci Kaufland!
Produkty wytwarzane przez koncern Unilever powrócą na półki sklepów sieci Kaufland po rocznej nieobecności. Wszystko wskazuje na to, że długotrwały spór między obiema firmami dotyczący warunków handlowych wreszcie się zakończy.

7. Eurocash może przejąć Frisco.pl. Jest decyzja UOKiK
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad Frisco.pl.

8. Przesyłki Aliexpress z Chin trafią bezpośrednio do Paczkomatów Inpost w Polsce
Inpost podpisał bezpośrednią umowę na obsługę dostaw i zamówień z Aliexpress, globalną platformą z Grupy Alibaba. Od 21 listopada 2019 roku klienci platformy mogą odebrać przesyłki z Chin w Paczkomatach Inpost w całej Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.