05.12.2019/06:20

Najwięksi wierzyciele Piotra i Pawła otrzymali propozycje układowe. Pozostali jeszcze poczekają [AKTL.]

Zarządca sądowy trzech spółek tworzących sieć Piotr i Paweł poinformował o rozpoczęciu przez owe spółki "procedury zaproszenia wierzycieli do wsparcia układu".

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Abc 05.12.2019

  W Polsce mamy do czynienia z prawem którego w żaden sposób nie można zrozumieć. Skoro SPAR zdecydował się na przejęcie PiP powinien być zobowiązany do spłaty wierzytelności tym bardziej, że do przejęcia doszło za symboliczne 1 €. Nikt nie powinien wyrazić zgody na zaproponowany układ spłaty. Godząc się na ten układ zamknięty sobie furtkę do jakichkolwiek negocjacji. Moim zdaniem jest to próba rozwiązania problemu po najniższej lini oporu. Zaproponowane 10% nie pokryje nawet zaploconych podatków od faktur nie wspominając o poniesionych kosztach.

 • Edek 05.12.2019

  Wspaniałomyślność mogli dać 5%.Kupili za 1 euro.

 • hydrant 05.12.2019

  właśnie dostałem propozycję zwrotu 10 % zadłużenia. Trudno uwierzyć, że polski sąd daje osłonę na takie numery. Też chciałbym powiedzieć moim dostawcom, że się restrukturyzuję więc mogą im oddać 10%. Szok.!

 • Ekspert 05.12.2019

  „Jak tłumaczy, spółki z grupy nie generują dodatnich wyników finansowych, dlatego nie są w stanie zaspokoić samodzielnie wierzycieli "w jakimkolwiek stopniu". I nie zapowiada się ze generować nie będą.Rynek jest masakrycznie ciasny a Spar nie ma nic do zaoferowania żeby przyciągnąć klienta od konkurencji, w przypadku Piotra i Pawła był to jeszcze patryjotyzm i tradycja marki Tu mamy afrykańsko-holenderski model i patrząc po sklepie na Blue City w Warszawie nic z tego nie będzie

 • MM 05.12.2019

  Inwestor zakupił aktywa za 1 euro według informacji dofinansował sieć kwota 40 czy nawet 60 mln euro to wystarczy na pokrycie 50% długu teraz.Dlatego wierzyciele nie powinni się godzić na układ i umorzenie zobowiązań!Ktos ta firmę kupił za 1e to niech teraz spłaca jej długi, tym bardziej ze go na to stać!Spar Group od franczyzobiorców których Piotr i Paweł tez doprowadził długów chce 100% spłaty w cztery lata a sam chce redukcji?Cwaniactwo na które wierzyciele nie powinni się godzić

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.