10.03.2023/21:53

Największe sieci handlowe przygotowują formaty sklepów pasujące do lokalnych parków handlowych. Ten trend będzie się nasilał

Powierzchnie w parkach handlowych wynajmują przeważnie sieci, których oferta odpowiada na codzienne potrzeby konsumentów. Parki handlowe w czasie pandemii pozostawały otwarte, a gdy skutki pandemii zaczęły przygasać, rozpoczął się dynamiczny rozwój tej klasy aktywów, którego nie hamują perturbacje wywołane przez wojnę na Ukrainie. Co stoi za tak dobrą kondycją tego sektora?

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Dramat 11.03.2023

  Dodaje komentarz o godzinie 15:24, i ukaże się on kiedy?

 • Cenzura trwa w najlepsze 11.03.2023

  Ile trzeba aż komentarz się ukaże? Aż cenzor pozwoli?

 • Ktoś to odbiera bez toalet?!?!? 11.03.2023

  Parki handlowe. Huczna nazwa. A to są inaczej mówiąc blaszaki, najtańsze z możliwych opcji handlu, rodem z lat 90tych podzielone na boksy. Takie rzeczy powinny być zakazane. W tychże parkach nie ma a i wspólnych korytarzy aby móc jak człowiek w XXI wieku przejść między sklepami, chwilę odpocząć sobie na ławce w ciepłym miejscu, zjeść coś, wypić kawę, albo skorzystać z innych mniejszych podmiotów. Toalety tak nie ujrzysz także oszczędzają jeszcze dodatkowo na toaletach. Okay, niech takie blaszaki z boksami do których wchodzi się oddzielnie do każdego niech tworzą pod warunkami. Wspólny korytarz ocieplony z ławkami dla kupujących, toalety! Odpowiednia ich ilość a nie jak jest obecnie wcale. I stosunek zieleni do całości obiektu. Nie może to być betonowa bądź asfaltowa pustynia. A parkingi powinny być również podziemne bądź na budynku celem zwiększenia powierzchni zieleni. Poza tym takie szkaradztwa powinny mieć wyższy podatek. Im coś jest przystające do XXI wieku to podatków mniejszy, a blaszaki z boksami większy. Takie parki handlowe to cofanie się w rozwoju. Wstecznictwo. Centra handlowe z parkingami, z laskami dla wszystkich, toaletami, strefami rozrywki i restauracjami, powinny być doceniane, a nie takie blaszaki z boksami, bez parkingu podziemnego, restauracji, bez toalet kto to widział!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także