23.01.2017/15:40

Nastroje polskich konsumentów doskonałe

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że jako konsumenci mamy rekordowo dobre nastroje. Liczone co miesiąc wskaźniki tzw. "ufności konsumenckiej" jeszcze nigdy nie wyglądały tak pozytywnie – czytamy w serwisie next.gazeta.pl.

Polacy będą robić duże zakupy. Czy też raczej „ważne” zakupy jak określa to GUS. Jak podaje serwis next.gazeta.pl, wskaźnik ważnych zakupów wzrósł do poziomu 6,7 punktu i jest najwyżej w historii. To 6,7 punktu oznacza, że tych, którzy na pytanie o ważne zakupy odpowiadają twierdząco jest o 6,7 punktu procentowego więcej niż tych, którzy zakupów nie planują.

Do sierpnia 2016 ten wskaźnik był prawie zawsze na minusie (minimalnie powyżej zera był w niektórych miesiącach 2007 i 2008). Od września jest na plusie i ten plus robi się coraz większy.

Więcej na next.gazeta.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.