27.05.2017/08:05

Nastroje społeczne Polaków na historycznie wysokim poziomie

W maju nadal, choć nieznacznie w stosunku do kwietnia, nastroje uległy poprawie. Wskaźnik optymizmu konsumentów wzrósł o 0,5 pkt. i osiągnął poziom 104,4 pkt. - najwyższą wartość od ostatnich dwóch lat. Największy wzrost zanotował wskaźnik oczekiwań – o 2,56 pkt.

Ogłoszenie w mediach dobrego wyniku wzrostu PKB, jaki osiągnęła Polska w pierwszym kwartale 2017 r. spowodowało utrzymywanie się optymizmu konsumentów na wysokim poziomie, dalszą poprawę klimatu gospodarczego (wzrost aktywności inwestycyjnej i konsumpcyjnej) i związane z nim oczekiwania społeczne. 

Na nieznaczny spadek wskaźnika bieżącego mogło mieć wpływ zamieszanie w mediach na temat polityki MON, MSZ i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz niepokoje w polskim środowisku prawniczym i jego skonfliktowanie z rządem.

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów Ipsos może przybierać wartości z przedziału od 0 do 200 punktów. Ostatni pomiar oparty jest na wynikach badania przeprowadzonego między 11 – 17 maja 2017 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.