13.09.2019/13:36

Nativiana uruchomiła rozlewnię wód mineralnych w Grabniku

12 września w Grabniku rozpoczęła działalność nowa rozlewnia wody mineralnej należąca do firmy Nativiana Roztocze. Wydobywana i konfekcjonowana tu woda mineralna pod marką Rodowita z Roztocza od sierpnia jest już dostępna w sklepach.

Właścicielem rozlewni wody mineralnej Rodowita z Roztocza jest firma Nativiana Roztocze, założona przez trzech amerykańskich inwestorów: Jacka Jańca, Johna Barkera i Johna Byrne’a. Inwestycja kosztowała ponad 75 mln zł. Na czele zarządu stanął manager John DeVito. Podstawą strategii zakładu, jak stwierdził w wystąpieniu podczas otwarcia fabryki DeVito, jest produkcja na polskie stoły ultraczystej, średnio mineralizowanej wody mineralnej.

Impulsem do powstania zakładu, było odkrycie w 2002 roku złóż naturalnej wody mineralnej w Grabniku koło Krasnobrodu oraz przeprowadzenie badań laboratoryjnych, które potwierdziły wysoką jakość składu wody, jej czystość i wyjątkowość. Kilka kolejnych lat zajęły analizy opłacalności i studium wykonalności, jak również uzyskanie wymaganych pozwoleń związanych z uruchomieniem rozlewni. Wiosną 2018 roku rozpoczęto budowę rozlewni, która została zakończona w sierpniu 2019 roku.

- Dziś mogę z dumą powiedzieć, że marzenie mojego życia, polsko-amerykański sen się spełnił. W środku tego pięknego rejonu wzniesiono nową rozlewnię, aby dać Polsce najbardziej wartościowy, naturalny zasób jaki ma Roztocze, czyli naturalną wodę mineralną - mówił podczas otwarcia Jacek Janiec.

Rozlewnia to nowy kompleks biurowo-produkcyjny o kubaturze 78 tys. m3. Wyposażona jest w nowoczesną linię produkcyjną, specjalnie zaprojektowaną i zainstalowaną przez firmę Krones. Docelowo ma ona pracować 24 godziny na dobę.

Ponadto w konstrukcji budynku zastosowano wciąż mało popularne rozwiązanie architektoniczne, mianowicie dach budynku wyposażony jest w szereg świetlików, które nie tylko umożliwiają dostęp naturalnego światła do budynku, co jest szczególnie ważne dla pracujących w hali osób, ale również pozwala zaoszczędzić pobór energii elektrycznej, by oświetlić całą halę. 

Całość produkcji jest zautomatyzowana, więc do obsługi całej linii wystarczają trzy osoby, a do obsługi magazynu dwie. Pierwsze ogłoszenia o pracę trafiają na stronę gminy Krasnobrod. Natomiast zarząd to zespół menedżerów z Polski oraz USA, którzy przez lata zdobywali wiedzę i doświadczenie pracując na rzecz najbardziej rozpoznawalnych, światowych firm produkujących wodę mineralną i napoje gazowane. Obecnie firma zatrudnia ok. 30 osób.

Nowy gracz na rynku wody mineralnej mocno podkreśla pochodzenie swoich produktów. Informacje te są uwypuklone nie tylko na etykiecie wody, ale również w materiałach promocyjnych, które nawiązują do dzikiej, dziewiczej, naturalnej przyrody, czyli dokładniej takiej, jaką wciąż można spotkać na terenie Roztocza.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • POLAK /DOBRA BO ROZTOCZAŃSKIE/ 16.09.2019

    SUPER NIECH LEJĄ CZYSTĄ ROZTOCZAŃSKĄ BRAWO

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.