02.12.2019/13:50

Naturalna karma Vita Nature – nowa jakość na półce z suchą karmą

Receptura wolna od cukru, pszenicy, konserwantów i sztucznych barwników – oto przepis na sukces na rynku suchej karmy dla psów. Vita Nature, nowość z oferty firmy Vitakraft, odpowiada na oczekiwania świadomych konsumentów, którzy dbają o to, by dieta ich pupili była zrównoważona.

W polskich domach żyje około 8 mln psów i 6 mln kotów. Przybywa zwierząt, które dostają odpowiednio zbilansowane posiłki, suplementy diety, są objęte opieką weterynaryjną, a ich opiekunowie dbają o to, by jak najdłużej czerpały przyjemność z życia.

Konsumenci stawiają na jakość

Jakość produktów znacznie się poprawiła, są one dopasowane do potrzeb czworonogów na poszczególnych etapach życia. Dynamicznie rozwija się rynek naturalnej karmy, który, według danych GfK, wykazuje blisko dwucyfrowy wzrost. Konsumenci, mając do wyboru karmę „normalną” i naturalną, dwa razy częściej deklarują chęć zakupu tej drugiej. Co więcej, są skłonni zapłacić aż dwa razy więcej za produkty naturalne!

Vita Nature – moc natury

Naturalne karmy dla zwierząt wyróżniają się wysoką zawartością jakościowego białka zwierzęcego, mają w składzie dużo warzyw, za to nie zawierają cukru, pszenicy, konserwantów czy sztucznych barwników. Są bogate w witaminy, wapń, inulinę, poprawiającą funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Takim właśnie produktem jest nowość z oferty Vitakraft – karma sucha Vita Nature dla dorosłych psów. Jej receptura została opracowana przez najlepszych specjalistów ds. żywienia zwierząt w porozumieniu z weterynarzami. Vita Nature to unikalne połączenie dużej porcji wysokiej jakości mięsa, którego zawartość sięga aż 27% (w standardowych produktach – 18%), oraz warzyw, owoców i ziół. Karma nie zawiera pszenicy, cukru, barwników i konserwantów. Jest bogata w kwasy tłuszczowe Omega‑3, w jej skład wchodzą algi morskie, które optymalizują równowagę mineralną i wspierają kości, a także cykoria bogata w błonnik prebiotyczny potrzebny dla utrzymania zdrowej flory jelitowej. Ta mieszanka szlachetnych składników sprawia, że karma jest lepiej strawna od produktów o standardowym składzie. Testy przeprowadzone przez producenta, firmę Vitakraft, wykazały, że Vita Nature smakuje psom – tzw. poziom akceptacji przekracza 90% (w przypadku produktów konkurencji wynosi on 84%).

Dla małych i średnich psów

Co ważne, Vita Nature to karma opracowana z myślą o potrzebach małych i średnich psów (o wadze do 15 kg), a właśnie takie zwierzaki najczęściej można spotkać w polskich domach. Vita Nature jest dostępna w trzech popularnych gramaturach (1,2 kg, 2,4 kg i 7 kg) oraz dwóch wariantach smakowych: Vita Nature Cielęcina z Marchewką i Borówkami oraz Vita Nature Kurczak z Burakami i Amarantusem. Oba warianty zawierają 70% białka zwierzęcego i 30% białka roślinnego.

Zobacz więcej na: www.vitakraft.com/pl_PL/vitanature.html

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.