25.09.2020/10:23

Nawrót paniki zakupowej? Brytyjska sieć Morrisons wprowadza limity sprzedaży niektórych produktów

Z jednej strony brytyjscy detaliści zapewniają, że ich łańcuchy dostaw są mocniejsze niż kiedykolwiek, ale z drugiej strony zachęcają konsumentów, by nie gromadzili nadmiernych zapasów. Sieć Morrisons zdecydowała się wprowadzić prewencyjnie limity sprzedaży niektórych grup produktowych – relacjonuje BBC.

Brytyjskie Konsorcjum Detalistów (BRC) zapewnia, że łańcuchy dostaw tamtejszego handlu są „mocniejsze niż kiedykolwiek wcześniej”. Największe działające na Wyspach sieci detaliczne - Tesco, Asda, Sainsbury's, Lidl czy Aldi – jednogłośnie zapewniają o pełnej dostępności produktów i przekonują, że nie notują obecnie żadnych problemów z pełnym zatowarowaniem sklepów – informuje BBC.

Tym niemniej sytuacja jest coraz bardziej napięta – wzbiera kolejna fala zakażeń, przywracane są różne restrykcje sanitarne, a stanu emocjonalnego konsumentów nie poprawia niepewność związana z nadchodzącym ostatecznym Brexitem. Trudno się zatem dziwić, że gdy niedawno rząd Jej Królewskiej Mości poinformował o szybko rosnącej w całym kraju liczbie nowych infekcji koronawirusem i zapowiedział zaostrzanie środków bezpieczeństwa sanitarnego, część Brytyjczyków ogarnęła panika i w niektórych sklepach półki zaczynały świecić pustkami.

Kroki prewencyjne jako pierwsza zdecydowała się wprowadzić sieć Morrisons, limitując sprzedaż niektórych produktów. W przypadku m.in. papieru toaletowego oraz produktów przeznaczonych do dezynfekcji jeden klient może nabyć maksymalnie trzy opakowania. Inni detaliści na razie zwiększają własne, wewnętrzne rygory bezpieczeństwa sanitarnego i rozbudowują swój potencjał obsługi zamówień online – Tesco w ciągu sześciu miesięcy zwiększyło swoje możliwości serwisowe z ok. 600 tys. do 1,5 mln dostaw tygodniowo.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także