16.01.2021/13:26

NBP myśli o wprowadzeniu banknotu o nominale 1000 zł. Nie podaje jednak konkretnej daty

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński podtrzymał zapowiedź wprowadzenia banknotu o nominale 1000 zł – podał portal bankier.pl.

Adam Glapiński odniósł się też do zbliżającej się trzeciej rocznicy wprowadzenia banknotu o nominale 500 zł. Jak czytamy w serwisie bankier.pl, cieszył się on szczególną popularnością w 2020 r. Podczas pierwszej fali pandemii Polacy masowo wypłacali gotówkę.

Z kolei dla NBP, dopuszczenie do obrotu banknotu o wyższym nominale ułatwia zarządzanierezerwami gotówki.

Adam Glapiński wyjaśnił, że bank centralny dysponuje magazynem, w którym są trzymane rezerwy pieniędzy. Jednak ma on ograniczone możliwości ich składowania, dlatego łatwiej jest zarządzać nim, mając banknoty o wyższych nominałach.  
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

2 komentarze

  • Szkodniki 16.01.2021

    Geniusz niszczenia oszczędności Polaków. Oficjalnie odkąd ten szkodnik i jego poplecznicy są w RPP mamy realnie ujemne stopy procentowe, proste sprawy życia codziennego drożeją np. usługi fryzjerskie, stomatologiczne, gastronomiczne, usługi komunalne, podatki lokalne. Napędza kolejne bańki spekulacyjne na nieruchomościach dodatkowo niszczy to co odłoży normalny na umyśle człowiek. Rozdawnictwo, na prawo i lewo, i niszczenie oszczędności i etosu pracy.

  • Realizm 16.01.2021

    Zapewne na koniec swojej obecnej kadencji zaproponuje nowy nominał z wizerunkiem Kaczy...go, żeby zasłużyć sobie na kolejną kadencję. Wódz uwielbia pomysły oderwane od rzeczywistości, jak i wszelkie nawiązania do PRLu, więc towarzystwo wokół zrobi z siebie wszystko, żeby prezesa zadowolić i wyzwolić u niego chwilowy uśmiech.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także