23.11.2016/17:25

Nestle inwestuje 10 mln zł w fabryce żywności dla dzieci Gerber w Rzeszowie

Ponad 100 mln sztuk produktów rocznie, blisko 90 ton odżywek dla dzieci dziennie, 10 mln złotych przeznaczonych na powstanie nowej linii produkcyjnej, prawie 330 wytwarzanych produktów, sprzedawanych w Polsce oraz eksportowanych m.in. do Rosji, Finlandii, Izraela i na Ukrainę. Fabryka Nestlé w Rzeszowie świętuje 90. urodziny.

W 2007 roku zakłady firmy Gerber zostały przejęte [przez koncern Nestlé . Dzięki temu dotychczasowa oferta produktów dla niemowląt i małych dzieci znacznie się powiększyła. Pojawiły się nowe rynki zbytu. Zainwestowano w rozwój zakładu. Stworzono m.in. jedno z najnowocześniejszych w Polsce i Europie laboratoriów: Centrum Badawczo – Rozwojowe.

W latach 2012-2016 całkowita wartość inwestycji koncernu w rzeszowskim zakładzie wyniosła aż 54 mln zł, w tym 10 mln przeznaczono na stworzenie nowej linii produkcyjnej, z której schodzi najnowszy produkt marki Gerber – deserki owocowe w tubkach. Innowacyjna przekąska dla najmłodszych to znakomite rozwiązanie podczas wspólnych spacerów z rodzicami – do jego zjedzenia nie potrzeba łyżeczki, owocowy mus można jeść bezpośrednio z tubki. Dodatkowo, produkt nie wymaga przechowywania w temperaturze chłodniczej, więc może być schowany np. do torebki. Deserki owocowe w tubkach Gerber dostępne są w 6 smakach, m.in. jabłko i brzoskwinia, jabłko i mango, jabłko i jagoda oraz banan. Produkt wytwarzany jest na polski rynek oraz na eksport m.in. do krajów skandynawskich, Rosji, Czech, Szwajcarii, Francji, państw Beneluxu.

– Dzięki tej inwestycji zatrudniliśmy dodatkowych 60 osób. Tubki trafiły do sprzedaży z początkiem lipca. Od tego czasu wyprodukowaliśmy już 5,5 mln sztuk tego produktu, a koniec roku planujemy zamknąć z wynikiem 10 mln sztuk – mówi Paweł Miłkowski, dyrektor zakładu Nestlé Polska S.A. oddział w Rzeszowie.

Rocznie z linii produkcyjnej fabryki w Rzeszowie schodzi ponad 100 mln sztuk produktów. Około 34% całej produkcji jest przeznaczonych na eksport m.in. do Rosji, Francji, Szwajcarii, Czech, Finlandii, na Ukrainę, a także Izraela, co oznacza, że produkty te spełniają zasady koszerności. Rocznie do fabryki, składającej się z 6 hal, trafia kilkanaście tysięcy ton owoców i warzyw pochodzących z polskich upraw. Codziennie w rzeszowskim zakładzie wytwarzanych jest prawie 90 ton produktów dla niemowląt i dzieci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.