08.05.2017/14:25

Nestle ma polskiego wykonawcę inwestycji Nestle Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej

Spółka Elektrotim S.A., poinformowała w komunikacie giełdowym, że zawarła w dniu 08.05.2017r. umowę z Nestle Polska S.A. z siedzibą w Warszawie w sprawie pierwszego etapu inwestycji dotyczącej zakładu produkcyjnego Nestle Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej. Umowa będzie realizowana do 31 maja 2017 r., a w ciągu kilku miesięcy strony zamierzają zawrzeć umowę na drugi etap inwestycji.

Spółka, raportem z dnia 11.04.2017 r., informowała o otrzymaniu pisma od Nestle Polska S.A., Oddział Purina Nowa Wieś Wrocławska, którego przedmiotem była akceptacja oferty spółki Elektrotim S.A. jako oferty najkorzystniejszej w postępowaniu prowadzonym w oparciu o kodeks cywilny. Przedmiot całego zamówienia będzie wykonywany w dwóch etapach. Umowa zawarta w dniu 05.05.2017 r. dotyczy pierwszego etapu inwestycji, który zostanie zakończony do dnia 31.05.2017 r.

Przedmiotem niniejszej umowy jest realizacja pierwszego etapu inwestycji dotycząca przebudowy wewnętrznych instalacji kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjnych wody deszczowej, kanalizacji sanitarnej, sieci ppoż. dla zakładu produkcyjnego Nestle Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz sporządzenia dokumentacji powykonawczej.

Za realizację pierwszego etapu inwestycji strony ustaliły wynagrodzenie ryczałtowe w łącznej wysokości 4.759.402 złotych. Pozostałe warunki umowy, w tym zapisy dotyczące kar umownych, nie odbiegają od powszechnie stosowanych warunków dla tego typu umów.

Strony zamierzają zawrzeć umowę dotyczącą drugiego etapu realizacji w ciągu najbliższych miesięcy.

Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym w kraju zakładem produkującym karmę dla zwierząt domowych oraz 10. fabryką Nestlé w Polsce. Przy fabryce powstało również centrum dystrybucyjne na różne kraje europejskie.

Fabryka mieści się w Nowej Wsi Wrocławskiej, tuż za granicami stolicy Dolnego Śląska. W pierwszym etapie działania dolnośląska fabryka produkuje głównie karmę dla kotów Felix. Całkowita powierzchnia terenów pod budowę wynosi ponad 13 hektarów. Firma zatrudnia obecnie ok. 800 pracowników.

Od ponad 80 lat Purina wykorzystuje zgromadzoną wiedzę i doświadczenie ekspertów, aby dostarczać właścicielom psów i kotów najwyższej jakości produkty, przygotowane specjalnie dla ich czworonożnych ulubieńców. W ofercie Purina znajduje się karma dla psów i kotów tak znanych marek jak: Frieskies, Gourmet, Pro Plan, Dog Chow, Cat Chow

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.