09.06.2022/15:17

Nestlé na Ukrainie rozszerzyło import produktów z UE. Z Polski importowane są m.in. produkty marek Maggi i Winiary

Firma uzupełniła swoje portfolio o produkty kulinarne i żywność dla niemowląt importowane z Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwo stara się zapewnić Ukraińcom niezbędne bezpieczeństwo żywnościowe w kraju.

Jak podaje serwis allretail.ua, kategorie dodatkowego importu obejmują żywność dla niemowląt, fast food i przyprawy.

Produkty kulinarne sprowadzane są z Polski i Słowacji i są reprezentowane przez marki Maggi i Winiary: znane konsumentom makarony, zupy i przeciery instant oraz mieszanka przypraw do gotowania. Odżywki dla niemowląt reprezentują importowane z Polski kaszki Nestlé. 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego w kraju oraz szybkiego i maksymalnego zatowarowania sklepów spożywczych, firma importuje towary z odpowiednim oznakowaniem w języku ukraińskim. 

Jednocześnie od pierwszego dnia wojny firma dostarcza pomoc humanitarną z niezbędną żywnością i napojami dla Ukraińców i ich zwierząt domowych. 

Przedsiębiorstwo przekazało już prawie 2800 ton produktów, aby wesprzeć Ukraińców zarówno w kraju, jak i w sąsiednich państwach, w których przebywają ukraińscy uchodźcy. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także