16.09.2019/13:34

Nestle oficjalnie zainaugurowało działalność Instytutu Badań nad Opakowaniami

Producent słodyczy Nestle uroczyście otworzył na początku września Instytut Badań nad Opakowaniami. Formalnie instytucja powołana została już w 2018 r. i od kilku miesięcy prowadzi badania i prace nad nowymi rozwiązaniami w zakresie opakowań.

Nestle zapewnia, że "pierwsza tego typu instytucja w branży spożywczej" umożliwi firmie "przyspieszenie działań na rzecz wprowadzenia funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska opakowań oraz sprostanie globalnym wyzwaniom związanym z odpadami z tworzyw sztucznych".

- Naszą wizją jest świat, w którym żadne z naszych opakowań nie trafia na wysypisko - mówił podczas uroczystej inauguracji Mark Schneider, prezes Nestle. - Aby to osiągnąć, wprowadzamy opakowania wielokrotnego użytku i pionierskie, przyjazne dla środowiska materiały opakowaniowe. Ponadto wspieramy rozwój lokalnej infrastruktury recyklingowej i systemów depozytowych; wszystko po to, by pomóc w kształtowaniu świata wolnego od odpadów. Instytut Badań nad Opakowaniami Nestlé umożliwia nam stworzenie wielu przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań dla naszych produktów na całym świecie - dodał Schneider.

Instytut Badań nad Opakowaniami Nestlé koncentruje się na różnych zagadnieniach badawczych i technologicznych, takich jak m.in.: materiały opakowaniowe z recyklingu czy z papieru, kompostowalne, biodegradowalne, a także opakowania wielokrotnego użytku.

Dyrektor ds. technologii w Nestle, Stefan Palzer, zaznaczył, że priorytetami dla firmy będą "redukcja odpadów z tworzyw sztucznych i łagodzenie skutków zmian klimatu dzięki najnowocześniejszej technologii". - Eksperci Nestlé wspólnie opracowują oraz testują nowe, przyjazne środowisku materiały i systemy opakowaniowe. W tym zakresie instytut Nestlé współpracuje z naszymi centrami rozwoju, dostawcami, zewnętrznymi instytucjami badawczymi i start-upami.

Nestle planuje wprowadzić do 2025 r. opakowania w 100 proc. nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać. Przez ostatni rok ekspertom i dostawcom Nestlé udało się opracować nowe papierowe, nadające się do recyklingu opakowania dla produktów Nesquik All Natural oraz batonów YES.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.