13.06.2020/12:29

Netto otwiera dwa nowe sklepy: w Warszawie i najbliższej okolicy

Sieć sklepów Netto na Mazowszu powiększy się niedługo o dwie nowe placówki: na warszawskiej Białołęce i w sąsiadującym z Warszawą Izabelinie.

Netto rozpoczęło rekrutację pracowników do nowych placówek. Mają oni podjąć pracę od początku sierpnia. 
Dyskonter prowadzi obecnie 16 sklepów w Warszawie i najbliższej okolicy. Nowe sklepy ulokowane będą w powiecie warszawskim zachodnim oraz w gminie Białołęka. Ta ostatnia nieruchomość została wybudowana na działce o powierzchni ponad 3 tys. mkw., kupionej od firmy Gatid Investments, która również budowała sklep.

Salling Group, duński właściciel sieci Netto od dłuższego czasu zapowiada ekspansję sklepów z czarno-żółtym logo. Po sprzedaży biznesu w Szwecji grupa zamierza mocno inwestować w Polsce. W planach na najbliższe lata jest 35 do 40 nowych placówek rocznie. Przyspieszy też modernizacja istniejących dyskontów do formatu Netto 3.0. Docelowo detalista chce się znaleźć w gronie pięciu największych sieci detalicznych w Polsce.

Ekspansję na terenie Mazowsza sieć Netto ogłosiła już w styczniu br., kiedy otwarto trzy sklepy: na warszawskich Bielanach, w Gołkowie w powiecie piaseczyńskim i w Grodzisku Mazowieckim. Sklepy wybudowano w oparciu o najnowszy koncept 3.0. Janusz Stroka, prezes Netto Polska mówił, że plany Netto na najbliższy rok uwzględniają otwarcie ok. 20-25 sklepów właśnie w tym formacie.

W Polsce działa obecnie około 380 sklepów Netto. Spółka zatrudnia ponad 5300 osób. W przeciętnym sklepie spółki pracuje 12 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.