13.02.2017/15:50

Netto rezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego

Sieć handlowa Netto podjęła decyzję o wycofaniu ze swojej oferty jaj z chowu klatkowego. Jaja, które pochodzą od kur hodowanych w małych, ciasnych klatkach i karmionych często paszą z antybiotykami znikną ze sklepów do 2025 roku.

Już teraz klienci Netto w sklepach sieci znajdą alternatywę dla „trójek” z chowu klatkowego, którą stanowią jajka pochodzące z chowu na wolnym wybiegu, ściółkowego oraz ekologicznego. W ciągu ośmiu lat „trójki” całkowicie znikną z półek Netto.

- Coraz większa grupa klientów jest świadoma i zwraca uwagę na etyczne aspekty hodowli zwierząt – mówi Mariola Skolimowska, PR Manager Netto Polska. - Czytają etykiety, sprawdzają skład produktu oraz patrzą na datę ważności, chcą wiedzieć, skąd pochodzi produkt, w jakich warunkach został wyprodukowany, a co najważniejsze - pragną mieć wybór. Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, dlatego podjęliśmy decyzję o wycofaniu z oferty Netto jajek oznaczonych cyfrą „3”.

Wciąż niewielu konsumentów wie, gdzie można znaleźć wiarygodną informację o tym, z jakiego chowu pochodzą jaja. Należy jej szukać bezpośrednio na jajku, ponieważ każde z nich jest oznaczone ośmiocyfrowym kodem. Ciąg znaków informuje konsumenta o sposobie hodowli kur oraz wskazuje na kraj i weterynaryjny numer identyfikacyjny. Jeśli pierwszą cyfrą jest „3” oznacza to, że jajko pochodzi od kur, które hodowane są w małych klatkach. Cyfra „2” oznacza jajka z chowu ściółkowego - kura żyje w sztucznych warunkach, najczęściej w kurniku, ale może po nim swobodnie chodzić. „1” informuje klienta, że jajko pochodzi od kury, żyjącej w swobodnych warunkach z dostępem do wybiegu. Z kolei „0” odnosi się do chowu ekologicznego, co oznacza, że kury są hodowane na świeżym powietrzu i karmione paszą z certyfikatem ekologicznym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.