27.01.2021/11:13

Netto w Niemczech aktywnie działa na rzecz redukcji emisji CO2

Netto to sieć dyskontów, która prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz ekologii. Dzięki różnym środkom zastosowanym przez detalistę w Niemczech uniknięto emisji gazów cieplarnianych lub ją zredukowano na tyle, ile było to możliwe. W ten sposób Netto wnosi ważny wkład w ochronę klimatu w Niemczech i powstrzymanie globalnego ocieplenia – poinformowała spółka.

„Netto od jakiegoś czasu intensyfikuje swoje wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego logiczne jest, abyśmy teraz podjęli zdecydowany krok i zorientowali naszą firmę na neutralność klimatyczną” – powiedział CEO Netto Ingo Panknin.

Netto osiągnęło znaczną redukcję emisji CO2 dzięki licznym działaniom: szerokie wykorzystanie pojemników wielokrotnego użytku Euro Pool na owoce i warzywa, wykorzystanie ciężarówek z płynnym gazem (LNG) lub wspieranie kwitnących łąk dla większej liczby owadów i kolorowych kwiatów – to tylko niektóre przykłady proekologicznych działań sieci sklepów dyskontowych.

Zaangażowanie Netto w zrównoważony rozwój jest również widoczne w asortymencie produktów: ponad 400 artykułów jest dostarczanych przez regionalnych dostawców. Dzięki krótkim trasom dostaw nie tylko zmniejsza się emisję CO2, ale także wzmacniana jest lokalna gospodarka.

Wiele produktów z portfolio Netto zostało nagrodzonych również znakami zrównoważonego rozwoju, takimi jak Fairtrade, UTZ, MSC, FSC dla produktów z drewna i papieru oraz pieczęcią Rainforest Alliance dla zrównoważonego rolnictwa lub europejską pieczęcią ekologiczną. Ponadto strategia redukcji tworzyw sztucznych dla marek własnych Netto i artykułów owocowo-warzywnych zostanie przyspieszona.

Netto zwraca też uwagę na stosowanie odpowiednich materiałów. Na przykład drewno i papier ze zrównoważonych źródeł są wykorzystywane do dekoracji wnętrz oddziałów lub do drukowania broszur reklamowych. 

Netto prowadzi 342 sklepy w Niemczech w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Brandenburgii, Berlinie, Saksonii-Anhalt, Saksonii, Szlezwiku-Holsztynie, Dolnej Saksonii i Hamburgu. Pierwszy oddział w Niemczech otwarto 1990 roku w Anklam (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Siedziba firmy zatrudniającej ponad 6000 pracowników znajduje się w Stavenhagen w Meklemburgii, a drugie centrum logistyczne znajduje się w Wustermark (Brandenburgia). Netto Aps. & Co. KG jest spółką zależną duńskiej grupy Salling, która prowadzi również sklepy Netto w Danii i Polsce. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Rijaniarz 27.01.2021

    Ciekawe tylko, jak te działania przełożą się na wyniki finansowe firmy? Czy ma to sens ekonomiczny oprócz ekologicznego?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także