17.04.2020/10:02

Netto wyposażyło pracowników w maseczki ochronne

Do ponad 5,5 tys. pracowników sieci handlowej Netto trafiły maseczki ochronne. Zostały one wykonane przez lokalną firmę ze Stargardu na zlecenie Netto.

Zgodnie z obowiązkiem zasłaniania oczu i nosa, który wszedł w życie 16 kwietnia br. sieć handlowa Netto wyposażyła wszystkich pracowników sklepów w maseczki ochronne. Ich wykonanie zleciła lokalnej firmie „Filter” ze Stargardu. – Postawiliśmy na wsparcie lokalnego biznesu, gdyż zależało nam na tym, aby zamówienie na maseczki trafiło do firmy, która działa na naszym terenie – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – Chcemy wspierać rodzimych przedsiębiorców, w których w obecnej sytuacji kryzys uderza w niezwykle dotkliwy sposób.

Firma „Filter” działa na terenie Stargardzkiego Parku Przemysłowego. Od 25 lat zajmuje się produkcją wyrobów tekstylnych oraz świadczy rozmaite usługi szwalnicze. Od marca, w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na tego typu produkty, firma produkuje odzież ochronną: maseczki, fartuchy, kombinezony i czepki.

Netto ma ok. 400 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne. Sieć zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Duński detalista zajmuje trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Znawca 17.04.2020

    Do D.: wcale nie ma takiego obowiazku. Kasjerzy moga byc wyposazeni w przylbice. Polecam lekture rozporzadzenia w tej sprawie . Milego dnia!

  • D. 17.04.2020

    Serio? Nie macie juz o czym pisac??? Przeciez takie sa przepisy. Gdyby nie wyposazyli, to by zamkneli sklepy! Macie tam jakichs myslacych redaktorow, czy piszecie bzdety jak leci?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.